O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.

O mnie / kontakt

Przydałoby się napisać coś o sobie po tak długim czasie prowadzenia tego bloga. ;] Ja to Marta, mieszkam na malowniczym Pomorzu Polski, blisko lasów, łąk i pól. Ponad rok temu ukończyłam kierunek zupełnie nie związany z tematyką mojego bloga. Roślinami tropikalnymi interesuję się od ładnych paru lat czysto hobbystycznie. Zaczęło się od sadzenia nasion wszystkich owoców jakie dostały się w moje ręce. Szczególnie interesowały mnie efekty sadzenia nasion tropikalnych rzadko pojawiających się w polskich sklepach owoców. Następnie pojawił się ogromny głód wiedzy na temat tych roślin. Największą satysfakcję sprawiało wyhodowanie zdrowej, silnej roślinki z nasiona samodzielnie wydłubanego z owocu. Kupowanie gotowych sadzonek to nie to samo, nie ma tej szczególnej satysfakcji. Roślina wyhodowana z nasiona, od początku przeze mnie, jest dla mnie bardziej wartościowa niż taka kupiona w supermarkecie lub gdziekolwiek indziej. ;) Na wszystkich wyjazdach poza granice Polski oczywiście szukałam miejsc, gdzie można byłoby kupić jakieś bardzo egzotyczne owoce, z których nasion wyrosłaby bardzo egzotyczna roślina. Sama nie wiem jak wiele jest jeszcze owoców, które bardzo chciałabym dostać w swoje ręce, rozkroić, sfotografować, a nasiona posadzić. Oczywiście nie wszystkie egzotyczne rośliny chcą rosnąć w domu, w naszym klimacie, lecz zawsze warto próbować. Cały czas marzę o oranżerii, w której mogłabym trzymać swoje rośliny przez cały rok. Nie wiem jak szybko to marzenie się spełni, lecz pewnego dnia na pewno.

Myślę, że tyle informacji o mnie na razie wystarczy. Wiele osób pyta o kontakt mailowy w komentarzach, więc proszę... ;)

Kontakt: tropicjungle[małpa]gazeta.pl
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie