O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
czwartek, 24 marca 2011
Papryka (Capsicum) - kwiaty i owoc.
Papryka jest roślina tropikalną - w klimacie takim hodowana jest jako wieloletnia, natomiast u nas z uwagi na temperaturę, jako jednoroczna. Jesienią zasiałam parę nasion wyjętych z dużej sklepowej, czerwonej papryki. Niedługo potem wykiełkowały, urosły do wysokości około 20 cm i większa z nich zaczęła kwitnąć. Kwitła całą zimę, kwiaty po kolei opadały, lecz jeden zalążek owocu utrzymał się, gdy dni nieco się wydłużyły. W tej chwili papryka jest już trochę większa, ma jakieś 3-4 cm. Na tym samym krzaczku była druga, mniejsza, lecz opadła. Tak mała roślinka nie ma pewnie sił, aby utrzymać dwa owoce. Mniejszy krzaczek przygotowuje się właśnie do kwitnienia. Niektóre liście zdążyły już trochę pożółknąć od intensywnego światła rano. Poniżej zdjęcia siewek oraz zielonego owocu. Zdjęcie całej rośliny można powiększyć po kliknięciu.


powiększ19:06, tropicjungle , papryka
Link Dodaj komentarz »
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie