O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
czwartek, 09 września 2010
Hog plum (Lao) czyli Spondias mombin.
Roślina z rodziny nanerczowatych, zwana także Yellow Mombin. Rośnie w Meksyku, Peru, Brazylii, wschodnich Indiach i innych. Jest wielkości małej śliwki, ma jakieś 5 cm długości. W środku znajduje się wielkie w porównaniu do całego owocu nasiono. Twarde, pokryte zdrewniałymi włóknami. Miąższ, którego jest bardzo mało jest niezwykle gorzki i zarazem kwaśny, smakuje jak mieszanka mocno niedojrzałych jabłek z czymś jeszcze, ciężko powiedzieć z czym. Dojrzałe powinny być całe żółte, moje były zielone przy zakupie, potem bardzo słabo pożółkły i zaczęły brązowieć, więc postanowiłam dłużej nie czekać na wyjęcie nasion. Jako że brakuje bardziej szczegółowych informacji o wymaganiach i sadzeniu nasion tej dziwnej rośliny, wsadziłam je w ziemię do kaktusów, a temperaturę wokół staram się utrzymywać powyżej 23 st. C, co powinno im odpowiadać. Dowiedziałam się także, iż nasiona bardzo szybko tracą żywotność, więc najlepiej sadzić je tuż po wyjęciu z owocu i oczyszczeniu. Nie można dopuścić do tego, aby przeschły. Drzewo tego gatunku rzekomo dorasta do 20 m wysokości, jest typowo tropikalne, lubi pełne słońce, lubi wilgotne warunki, lecz podobno potrafi się dostosować też do bardziej suchych.

Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie