O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
poniedziałek, 02 maja 2011
Magnolia - wiosenne liście.
Magnolia zimę spędziła na strychu, zrzuciła parę liści, które miała. Wiosną wypuściła kilka liści, które na razie nieco żółkną. Możliwe, że dostała zbyt nasłonecznione miejsce tuż po zimie. Zmieniłam jej wierzchnią warstwę ziemi i zaczęłam trochę nawozić. Poniżej dwa zdjęcia zrobione na przestrzeni ostatnich kilku tygodni.Tagi: magnolia
20:01, tropicjungle , magnolia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 lipca 2010
Mała magnolia - nowe liscie.
Magnolia przed wyjazdem miała się dobrze.
Tagi: magnolia
20:16, tropicjungle , magnolia
Link Komentarze (2) »
niedziela, 20 czerwca 2010
Magnolia pośrednia - pierwsza siewka.
Magnolia pośrednia, czyli magnolia Soulange'a. Doczekałam się jednej siewki tej rośliny. Z pozostałych nasion na razie nic nie wyrosło. Nasiona te siedziały zimą na strychu, w ziemi. Wiosną zmieniłam im ziemię i postawiłam w ciepłe, słoneczne miejsce. Dwa-trzy tygodnie temu ukazał się kiełek. Jeśli siewka przetrwa i wzmocni się, może zaszczepię na niej zraz z kwitnącej już magnolii - po takim zabiegu zakwitłaby po 3-4 latach. Gdy jednak zrezygnuję z zaszczepienia, poczekam prawdopodobnie jakieś 8-10 lat lub nawet kilkanaście. Jeśli roślina będzie dość duża, zawsze mogę zaszczepić na jednym silnym pędzie kwitnąca magnolię, a słabsze pozostawić i pilnować, aby nie zagłuszyły szczepionego pędu. Siewka ma w tej chwili około 7 cm.

piątek, 23 kwietnia 2010
Zaschnięty owocostan magnolii.
Wczesną wiosną można znaleźć na drzewach magnolii zaschnięte owocostany z nasionami w środku, które nie opadły podczas zimy. Na zdjęciu poniżej można zobaczyć jak wygląda taki owocostan (ma około 7 cm długości) oraz trzy nasiona obok w zaschniętych osnówkach. >>Tutaj<< opisywałam jak sadzić nasiona.

15:52, tropicjungle , magnolia
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie