O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
poniedziałek, 27 września 2010
Kiwano pokonane przez niskie temperatury.
W tej chwili moje kiwano dogorywa w ogrodzie, niestety 5-10 st.C w nocy to za mało i liście oraz pędy powoli obumierają. Następnego roku kiwano, a także miechunki peruwiańskie będę hodować w szklarni, która (mam nadzieję) stanie niedługo na moim podwórku. Wstawiam zdjęcia ze środka lata, gdy moje ogórki afrykańskie czuły się jeszcze dobrze. Oczywiście nie doczekałam się nawet kwiatów, bo upałów i słońca było zdecydowanie za mało.Tagi: kiwano
17:18, tropicjungle , kiwano
Link Komentarze (4) »
niedziela, 20 czerwca 2010
Kiwano - przeprowadzka.
Afrykańskie ogórki już prawie miesiąc temu przesadziłam do ogródka, przykryłam folią, którą niestety podczas wyjazdu porwał silny wiatr, przez co z 12 pozostało ich w ogrodzie tylko 4. Do tego nie rosną zbyt żwawo, pewnie jest im ciągle za zimno nocami - a może i nie tylko nocami. Poniższe zdjęcia przedstawiają kiwano zanim rozsadziłam je w ogrodzie.


Tagi: kiwano
20:34, tropicjungle , kiwano
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 kwietnia 2010
Siewki kiwano - postepy.
Kiwano wypuszczają pierwsze liście. Mają w tej chwili po jakieś 3-4 cm. Za około miesiąc czeka je przeprowadzka do ogrodu.

Tagi: kiwano
15:39, tropicjungle , kiwano
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 kwietnia 2010
Pierwsze siewki kiwano.
Kiwano zaczęło kiełkować po tygodniu. W tej chwili 4 siewki mają już po 1-2cm, a piąta dopiero wynurza się spod ziemi. Na drugim zdjęciu widoczne są nasiona po osuszeniu. Kolejną metodą na odróżnienie 'pustych' nasion od 'pełnych' jest zanurzenie ich w wodzie - 'puste' unoszą się na powierzchni, pełne natomiast osiadają na dnie.

Tagi: kiwano
20:08, tropicjungle , kiwano
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie