O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
wtorek, 06 kwietnia 2010
Bakłażan - wiosenne przebudzenie.
Bakłażan Thai Yellow po przesadzeniu wypuścił trochę nowych liści, największy z nich ma ponad 10 cm. Cały bakłażan jest wysoki na około 25 cm.
niedziela, 06 grudnia 2009
Eggplant - postępy.
Thai yellow trochę zwolniły ze wzrostem ze względu na porę zimową. Większa roślina ma w tej chwili 17 cm wysokości.
piątek, 11 września 2009
Thai yellow - postępy.
Bakłażany rozwijają liście właściwe bardzo szybko. Niestety zbliżająca się zima z pewnością powstrzyma ich szybki rozwój.
poniedziałek, 24 sierpnia 2009
Żółty bakłażan - dwie siewki.
Eksperymentalnie zasadziłam dwa nasiona Thai Yellow i chyba już po tygodniu doczekałam się dwóch siewek. Pierwsze zdjęcie przedstawia je pierwszego dnia po kiełkowaniu, drugie - dnia następnego.

sobota, 15 sierpnia 2009
Eggplant (Solanum melongena) - bakłażan.
Tajskie sklepy oferują dużą różnorodność bakłażanów, a w szczególności odmiany małe, okrągłe lub jajowate, kolorowe. Odmiana, którą wybrałam z tej różnorodności nazywa się Thai Yellow. Nie zamierzam uprawiać bakłażanów (ewentualnie jedną sztukę w doniczkę), ale umieszczam zdjęcia i informację o nich jako ciekawostkę. Botaniczna nazwa Solanum melongena znaczy Psianka podłużna. Średnica owocu to około 4-5cm, zawiera liczne nasiona. Roślina ta dorasta do 1m. Do poprawnego wzrostu wymaga warunków przynajmniej zbliżonych do tych, jakie panują w klimacie tropikalnym.


Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie