O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
sobota, 15 sierpnia 2009
Pigwa (Cydonia oblonga).
Z angielskiego - quince. Owoc wielkości około 10cm, w środku znalazłam 28 dobrze rozwiniętych nasion i trochę nie w pełni ukształtowanych. Miąższ twardy, zwykle nie jada się go na surowo, smakuje jak soczysta, włóknista gruszka. Kwiaty są obcopylne (zapylane pyłkiem pochodzącym z innych kwiatów). Osiąga 5m wysokości. Ma płytki system korzeniowy, w naszym klimacie nie jest w pełni mrozoodporna. Do prawidłowego kwitnięcia wymaga okresu zimnego o temperaturze poniżej 7°C. Większość odmian zaczyna owocować po 5 latach. Nasiona poddane zimnej stratyfikacji przez 3 miesiące, kiełkują po 1-2 tygodniach, aczkolwiek ja spróbuję także wysiać nasiona od razu po wyjęciu z owocu. Ziemia musi być sterylna, ponieważ kiełkujące nasiona są podatne na pleśnienie. Ziemia powinna być żyzna i wilgotna, o odczynie lekko kwaśnym. Przycinanie wykonuje się wiosną.21:30, tropicjungle , pigwa
Link Komentarze (5) »
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie