O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
poniedziałek, 14 maja 2012
Migdałowiec - rozkrzewianie się.
Migdałowiec urósł po zimie, rozkrzewił się mocniej, bardzo chce rosnąć w górę. Po przycięciu rośnie szybciej, teraz nadaje się do przesadzenia, bo ziemia bardzo szybko przesycha, a podlewam go niemało. W tej chwili ma około 90 cm wysokości. Rośnie koło okna balkonowego od zachodniej strony. To miejsce wydaje się mu bardzo pasować. Może w przyszłym roku wysadzę go do ogrodu, lecz na razie trochę się obawiam i pozostanie jeszcze tego roku w donicy, a gdy noce będą cieplejsze - na balkonie.
migdałowiec
migdałowiec
Nowe pędy po przycięciu.

migdałowiec
Liść w detalu.

migdałowiec
8-śmio centymetrowy liść migdałowca.

środa, 06 kwietnia 2011
Migdałowiec - wiosenny przyrost.
Migdały zimę spędził na nieogrzewanym strychu przy oknie, razem z innymi roślinami. Zrzucił wszystkie liście, a gdy przyszedł początek marca, zaczął wypuszczać nowe pędy i musiałam przestawić go do pokoju. W tej chwili nieźle się zazielenił i powoli zaczyna nabierać kształtu. Na zdjęciach migdałowiec z jesieni i z teraz. Drugie zdjęcie do powiększania.

powiększ

Tagi: migdał
22:21, tropicjungle , migdałowiec
Link Komentarze (2) »
środa, 28 lipca 2010
Migdałowiec - rozkrzewianie się.
Migdał po przycięciu i przesadzeniu zaczął wypuszczać dużo bocznych maleńkich odrostów. Na razie wygląda, to jak gąszcz liści, ponieważ nad każdym liściem na głównej łodydze wyrasta po kilka następnych. starsze liście nieco pożółkły od słońca. Liczę na to, że przyszłego lata migdał będzie już dobrze rozgałęziony, bo ciągle wygląda nieco szczupło.

Tagi: migdał
20:40, tropicjungle , migdałowiec
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 maja 2010
Migdałowiec - rozwój.
Migdałowca przycinam już trzeci raz. Za pierwszym razem przycięłam go za wysoko, za drugim razem po przycinaniu postanowiłam ukorzenić jedną gałązkę ukorzeniaczem - siedzi w ziemi owinięta folią, efektów na razie nie widać. Migdałowiec wypuścił więcej pędów, lecz jeden znów nadmiernie się wydłużył i w tej chwili mam następną gałązkę do próby ukorzenienia. Roślina ma 25 cm wysokości.
Tagi: migdał
22:53, tropicjungle , migdałowiec
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie