O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
środa, 10 lutego 2010
Guawy - postępy.
Z drewniejącej łodygi opadają dolne liście, górne natomiast lekko przysychały od zbyt bliskiego towarzystwa kaloryfera. W tej chwili na na zdjęciu są widoczne patyki powbijane po przeciwległych stronach doniczki - na nich utrzymują się foliowe woreczki stanowiące osłonę przed suchym powietrzem. Guawy mają w tej chwili 15-20 cm.

Tagi: guawa
17:21, tropicjungle , guawa
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 grudnia 2009
Guawy - postępy.
Guawy (inaczej gruszle jabłkowe) rozwijają się szybko. Najwyższa ma już 14 cm. Na Wiosnę będą wymagały rozsadzenia.
Tagi: guawa
15:07, tropicjungle , guawa
Link Komentarze (3) »
niedziela, 04 października 2009
Guawy po przesadzeniu.
Ze względu na ich niewielkie rozmiary i brak małych doniczek w moich zasobach, przesadziłam je razem do większej doniczki. Jest 5 siewek. Najwyższa ma 6 cm, najniższa - 4 cm. Zdjęcie zostało zrobione 2 tygodnie po przesadzeniu, a guawy znowu trochę się rozrosły.
Tagi: guawa
15:56, tropicjungle , guawa
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 września 2009
Guawy - postępy.
Gruawy rosną szybko, niedługo trzeba będzie je rozsadzić.
Tagi: guawa
17:31, tropicjungle , guawa
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 sierpnia 2009
Małe guawy.
Oto 6 siewek guawy. Kiełkowały dość szybko, a teraz 3 z nich mają już drugą parę liści.
Tagi: guawa
15:46, tropicjungle , guawa
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 lipca 2009
Zielona guawa - owoc.
Guawa bywa określana także jako gruszla, guajawa, gwajawa, gojawa. Osiąga 6-10 m. Owoce mają intensywny, bardzo przyjemny zapach, są bardzo smaczne. W środku znajduje się wiele małych, bardzo twardych nasion o długości 2-3 mm. Średnica owocu wynosi około 8-10 cm. Nasiona po wyjęciu z owocu nie tracą zdolności do kiełkowania przez wiele miesięcy, więc można spokojnie i długo przechowywać je. Namaczanie nasion w gorącej wodzie przyspiesza kiełkowanie. Kiełkują najczęściej po 2-3 tygodniach, lecz może się zdarzyć, że kiełkowanie nastąpi dopiero po 8 tygodniach. W naturalnych warunkach guawa owocuje po 2 latach, po 5 latach wytwarza najwięcej owoców, po 15 latach staje się mało produktywna. Żyje do 40 lat. Guawa wytwarza samopylne kwiaty, lecz owoce są lepsze jakościowo po zapyleniu przez owady. Na pierwszym zdjęciu widoczna jest niedojrzała guawa zielona, na następnych już po dojrzeniu.
Tagi: guawa nasiona
23:52, tropicjungle , guawa
Link Komentarze (5) »
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie