O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
niedziela, 06 maja 2012
Figi - duże zmiany.
Figi od zeszłego roku bardzo urosły. Przycinałam je parę razy, lecz większość fig i tak chciała piąć się w górę za wszelką cenę. Tylko niektóre postanowiły rozrastać się bardziej przy ziemi. Te największe raczej przesadzę do ogrodu, gdy będzie cieplej, chyba że zdecyduję znowu je przyciąć, tym razem bardzo mocno i hodować wszystkie ma bonsai. ;) Figi mają wg kolejności zdjęć: 70 cm, 80 cm, 90 cm, 50 cm, 30 cm. Ich liście są jednosezonowe, na końcu wpisu jest parę zdjęć pięciopalczastych liści. Figi zimowały w średnio-ciepłym słonecznym pokoju od wschodu, przez trochę za wysoką temperaturę liście nie chciały za bardzo opadać, lecz w końcu prawie wszystkie uległy wymianie na nowe. Przy dobrych warunkach figi potrafią naprawdę szybko rosnąć. Te zimą były co najmniej o połowę mniejsze niż teraz. Następnie przesadziłam je i wystrzeliły w górę. Najniższa z fig rośnie w trochę płożący sposób i myślę, że doskonale nadaje się na bonsai, niżej zdjęcia wszystkich fig.
W ogrodzie mam także kilka maleńkich fig (około 20 cm) - latem słabo rosły, w tym roku jeszcze nie pokazały się nawet pączki, na razie nie wróżę im dobrej przyszłości, lecz kto wie - może gdy przyjdzie lato, w końcu zaczną rosnąć tak szybko jak te w domu.


Figa z której w przyszłości ma być bonsai.


Ta sama figa po przycięciu.


Pieniek powyższej figi.Pięciopalczaste liście.


środa, 04 maja 2011
Figi - część druga.
Figi, które zostawiłam w domu mają się dobrze, jak widać na zdjęciach większość z nich wypuściła już pięciopalczaste liście. Korzenie bardzo szybko przerastają doniczki, ale następne przesadzanie czeka figi dopiero na następną wiosnę. Rośliny te wypuszczają już boczne pędy, pieńki szybko im drewnieją i stają się dość grube, a liście, gdy jest ich dużo, rosną mniejsze - to wszystko sprawia, że figi nadają się na bonsai i kilka z nich tak właśnie mam zamiar prowadzić. Poniżej aktualne zdjęcia fig.


Tagi: figa
17:12, tropicjungle , figa pospolita
Link Komentarze (10) »
wtorek, 03 maja 2011
Figi - część pierwsza.
Wpis o figach muszę rozłożyć na dwa, ponieważ uzbierało się trochę dużo zdjęć od kiedy ostatni raz o nich pisałam. Figi nie są zbyt wymagające w uprawie, rosły dobrze nawet mając znacznie za małe doniczki. Piją bardzo dużo wody, nieraz żółkną i opadają im najstarsze liście. W tej chwili są już przesadzone, lecz najpierw umieszczam ich zdjęcia sprzed paru miesięcy, a w następnym wpisie umieszczę aktualne. Część fig posadziłam w ogrodzie po lecie i niedawno sprawdzałam czy przeżyły zimę, będąc pod przykryciem. Małe, pojedyncze pędy wyglądały, jakby były żywe, więc może niedługo wypuszczą jakieś liście. Poniżej figi jeszcze przed zimą.

Tagi: figa
19:06, tropicjungle , figa pospolita
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 kwietnia 2010
Figi - rozsadzanie.
Pięć największych fig (7-10 cm) dostało osobne doniczki, średnie figi (4-5 cm) jedną większą, a najmniejsze (1-2 cm) jedną małą. Większe figi zostaną w domu, mniejsze przesadzę do ogrodu gdy zrobi się cieplej, część może rozdam znajomym. Na zdjęciach 5 największych roślin i grupka najmniejszych.


Tagi: figa
15:31, tropicjungle , figa pospolita
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie