O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
poniedziałek, 16 kwietnia 2012
Ananas z nasiona - wzrost.
Ananas z nasiona, od całkiem miniaturowego przeszedł długą drogę do całkiem niemałego. W tej chwili jest wysoki na około 15 cm, a u podstawy rozdzielił się na dwie rozety, każda o średnicy około 2cm. Ciekawi mnie ile zajmie mu dorośnięcie do rozmiarów mojego innego ananasa, z rozety owocu, który w tej chwili jest bardzo duży - zastanawiam się kiedy zastosować na nim sposób na kwitnienie. Może już niedługo. Jeśli zdecyduję się zmusić go do kwitnienia, to na pewno o tym napiszę. Poniżej ananas z nasiona.
poniedziałek, 02 maja 2011
Ananas z rozety - wzrost.
Ananas z rozety rośnie ładnie, jest zdrowy. Minęło już sporo czasu odkąd go ukorzeniłam, a najstarsze liście jeszcze nie uschły. Nie wygląda na razie jakby miał kwitnąć, więc zastanawiam się, czy zastosować na nim sposób z jabłkami w tym roku czy też w przyszłym - może uda mi się zorganizować mu lepsze oświetlenie. Zdjęcie można powiększyć po kliknięciu.
powiększ

poniedziałek, 04 kwietnia 2011
Ananas z nasiona - wzrost.
Ananas z nasiona urósł dość sporo od jesieni, co widać na zdjęciach. W tej chwili ma około 8-10 cm wysokości. Ananas z rozety także trzyma się dobrze, jest dużo większy, niż gdy poprzednio umieszczałam jego zdjęcia, dlatego też ciężko go dobrze sfotografować w całości. ;]wtorek, 06 kwietnia 2010
Ananas z rozety - rozwój.
Ananas rośnie bez problemów, w tej chwili ma około 32 cm wysokości. W miarę pojawiania się nowych liści i usychania najstarszych, wygląda lepiej. Dostał ostatnio nową doniczkę ze świeżą ziemią do palm z dodatkiem keramzytu i perlitu oraz sporą warstwą drenażową na spodzie z grubego keramzytu. System korzeniowy był mocno rozwinięty, za rok pewnie znowu będzie potrzebować większej donicy.
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie