O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
poniedziałek, 27 września 2010
Tamarillo zwiększa rozmiary.
Podczas lata tamarillo sporo urosły, te ze zdjęcia stały całe lato w domu. Mniejsze stały na balkonie i niestety wrześniowe temperatury okazały się dla nich za niskie, przez co liściom pousychały brzegi. Myślę, że niedługo usunę najmniejszą roślinę z tych, które rosną razem w trzy, aby pozostałe dwie miały więcej miejsca. Powinny rosnąć pojedynczo, ale wyglądają całkiem ładnie po kilka, aż tak im to chyba nie przeszkadza, tylko donica musi być ze dwa razy większa niż dla jednej rośliny...


Tagi: tamarillo
17:54, tropicjungle , tamarillo
Link Komentarze (6) »
niedziela, 02 maja 2010
Tamarillo - rozwój.
Tamarilla (5 roślin) po przesadzeniu do lepszej, bardziej kwaśnej, torfowej gleby od razu pokazały na co je stać. Trzy rosnące razem mają w tej chwili 40 cm wysokości, dwa rosnące razem mają 28 cm. Największy liść ma 17 cm długości (bez ogonka). Na pierwszych dwóch zdjęciach widoczne są mniejsze rośliny, na następnych większe. Gdy dalej będą się tak rozrastać, zmuszona będę pozbyć się dwóch mniejszych. Dolne, małe liście naturalnie żółkną i opadają.Tagi: tamarillo
22:48, tropicjungle , tamarillo
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 lutego 2010
Tamarilla - postepy.
Tamarilla rozsadziłam po 3 do osobnych doniczek przed jesienią. Trudno znaleźć im zimą dobre miejsce. Blisko kaloryfera jest za suche powietrze - liście zwijają się i usychają. Koło nieszczelnych okien jest im za zimno - młode liście więdną, nie mogą też stać zbyt blisko siebie, bo gdy jest im za ciasno, liście rosną zniekształcone. Przez te przeprowadzki straciły więcej liści niż powinny, a najmniejsza siewka jest w słabej kondycji. W tej chwili znalazłam im w miarę ciepłe i nie za suche miejsce z dostateczną ilością przestrzeni. Liście w końcu rosną zdrowo, nie usychają, jedynie mają mniejsze rozmiary niż na bardziej nasłonecznionych stanowiskach. Dolne liście naturalnie dla tamarillo odginają się do dołu, następnie żółkną i opadają. Rośliny mają w tej chwili do 28 cm wysokości. Na wiosnę zostaną przycięte.


Tagi: tamarillo
13:58, tropicjungle , tamarillo
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 października 2009
Tamarillo po lecie.
Tamarillo straciło trochę liści z powodu zbyt intensywnego nasłonecznienia latem, lecz w tej chwili ma się już dobrze. Wysokość najwyższej z 6 siewek to 14 cm. Co ciekawe, liście po nawet delikatnym potarciu ich wydają bardzo intensywny zapach, który mi nie przypadł do gustu.
Tagi: tamarillo
12:52, tropicjungle , tamarillo
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie