O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
piątek, 23 października 2009
Jedyna kolba kukurydzy truskawkowej.
Oczywiście jest niedojrzała. Pierwsze mrozy zabiły kukurydze. We wrześniu jeszcze pięknie kwitły, co widać na trzech pierwszych zdjęciach. Trzecie przedstawia kwiatostan żeński tworzący kolbę. Owa kolba ukazana na kolejnych dwóch zdjęciach ma 4 cm długości. Zostanie zasuszona na pamiątkę mojej próby hodowli. ;] Najwyższa kukurydza miała 102 cm.
poniedziałek, 14 września 2009
Kukurydza truskawkowa - kwiatostany męskie.
Cztery kukurydze, którym udało się wykiełkować podczas zimnej wiosny mają aktualnie 0,7 - 0,8 m wysokości. Zaczynają kwitnąć. Kukurydza ta jest jednopienna i wiatropylna. Kwiatostany męskie pojawiają się na wierzchołkach łodyg w postaci wiechy złożonej, która składa się z licznych kłosów, co można zobaczyć na zdjęciach. Trzy kukurydze wykształciły już wiechy. Kwiatostany żeńskie osadzone są na pędach bocznych i one właśnie tworzą pojedyncze kolby w pachwinach liści. Na kukurydzach jeszcze nie pojawiły się kwiatostany żeńskie. W tym roku mogę nie doczekać się ani jednej kolby kukurydzy przez zimną wiosnę i przymrozki, które podobno mają nadejść już pod koniec września.niedziela, 31 maja 2009
Pierwsze kukurydze.
Niedawno pokazały się cztery pierwsze kukurydze truskawkowe.

niedziela, 01 marca 2009
Zea mays "Red Strawberry" na sklepowych półkach.
Czyli truskawkowa kukurydza, o której pisałam jakiś czas temu. Posiadałam jedno nasiono, lecz nie udało mi się sprawić, aby wykiełkowało. Wczoraj nasiona tej kukurydzy znalazłam w sklepie i byłam nieco zaskoczona, bo nie spotkałam się z nią wcześniej w Polsce. Na początku maja wysieję zakupione nasiona do gruntu, gniazdowo po 3-4 nasiona w rozstawie 50 na 30 cm. Podobno osiąga około 1,5 m wysokości.


Instrukcja wysiewu zaczerpnięta z opakowania:
sobota, 23 sierpnia 2008
Red Strawberry Corn
Juz wiem od czego pochodziło małe brązowe nasiono sfotografowane razem z pestkami daktyli. Jest to Red Strawberry Corn (Zea mays), czyli truskawkowa kukurydza. Rzeczywiście wyglada, jak truskawka: zdjecie.
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie