O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
środa, 06 kwietnia 2011
Pitaje - wzrost.
Kaktusy pitaje rosną dość szybko. W zeszłym roku jesienią zaczęły wypuszczać dużo korzeni powietrznych. Ostatnio przycięłam je ze względów estetycznych. Pitaje podtrzymywane tyczkami rosną w górę, niektóre trochę się rozgałęziają. Na wiosnę kilka małych odnóg zgniło, chyba przez intensywne wiosenne światło. Pewnie przydałaby się im większa donica, lecz jeszcze trochę będą musiały pobyć w tej. Drugie zdjęcie można powiększać.

powiększ

Tagi: pitaja
22:05, tropicjungle , pitaja
Link Komentarze (6) »
niedziela, 20 czerwca 2010
Pitaje - rozwój.
Pitaje radzą sobie dobrze, najdłuższa ma około 15 cm długości. Podczas lata może grozić im poparzenie słoneczne, które objawi się brązowymi plamkami lub brązowieniem i gniciem całych czubków. W takim wypadku należy odciąć gnijącą część i przestawić pitaje w bardziej osłonięte od bezpośredniego słońca miejsce.

Tagi: pitaja
22:37, tropicjungle , pitaja
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 kwietnia 2010
Pitaje - przesadzanie.
Przesadziłam pitaje do większej donicy, dodatkowo glinianej - ewentualny nadmiar wody szybciej odparuje. Najdłuższa roślina ma 11 cm. Użyłam mieszanki ziemi do kaktusów, która posiadała już nawóz ze sporą garścią drobnego keramzytu i perlitu.
Tagi: pitaja
20:41, tropicjungle , pitaja
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 lutego 2010
Pitaje - zimowy przyrost.
Kaktusy pitaje podrosły trochę przez zimę, z tym że zimowe przyrosty przez małą ilość światła są dość cieńkie i ze zdjęcia bardzo łatwo wywnioskować, co wyrosło zimą, a co latem. Jest też trochę nowych siewek, które na razie mają po dwa liścienie, bez łodyg. Zasadziłam trochę nasion w listopadzie - stąd nowe siewki. Pitaje w grupie jednak wyglądają ciekawiej.
Tagi: pitaja
17:26, tropicjungle , pitaja
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie