O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
wtorek, 06 lipca 2010
Miechunki - ciąg dalszy.
Tegoroczne miechunki peruwiańskie na razie średnio radzą sobie w ogrodzie. Natomiast zeszłoroczne miechunki, które na początku wiosny posadziłam do ogrodu (całą zimę spędziły w donicy, w domu) zmarzły podczas przymrozków wiosennych, lecz teraz okazało się, że zmarzła tylko nadziemna część (tak, jak dzieje się to z miechunkami rozdętymi pozostawionymi na zimę w ogrodzie). Dziesięciocentymetrowe kikuty nad ziemią wypuszczają teraz pierwsze pędy przy samej ziemi. Pokazują to dwa pierwsze zdjęcia. Pozostałe to miechunki tegoroczne. W tym roku pozostawię ich trochę na zimę w ogrodzie, aby przekonać się, czy część podziemna także przeżyje (jak dzieje się to z rozdętymi).Tagi: miechunka
11:20, tropicjungle , miechunka
Link Komentarze (1) »
sobota, 24 kwietnia 2010
Miechunki - tegoroczna partia.
Miechunki wysiane do wielodoniczek dwa tygodnie temu, kiełkują już całkiem pokaźnie. Miejmy nadzieję, że w tym roku doczekam się plonów. Wysadzę je do gruntu w połowie maja, gdy minie czas wiosennych przymrozków.

Tagi: miechunka
15:36, tropicjungle , miechunka
Link Komentarze (1) »
piątek, 04 grudnia 2009
Miechunka rozdęta - Physalis alkekengi.
Jest to odmiana miechunki o małych, czerwonych owocach, często uprawiana jako ozdobna lub rosnąca dziko w przydrożnych zaroślach. Charakteryzuje się pojedyncza łodygą, słabo rozgałęzioną - w przeciwieństwie do Miechunki peruwiańskiej. Dorasta do 1 m. Owoce dorastają do średnicy 1 - 1,5 cm. Bardzo szybko się rozrasta. Zimą część nadziemna rośliny obumiera, lecz Wiosną odradza się z podziemnych kłączy. Miałam okazję zebrać parę czerwonych lampionów, które można obejrzeć poniżej. Rosły dziko przy ruchliwej drodze, więc nie skosztuję ich, ale w przyszłym roku zasieję w ogrodzie.

Tagi: miechunka
00:48, tropicjungle , miechunka
Link Komentarze (2) »
czwartek, 22 października 2009
Koniec miechunek na dworze.
Nie doczekałam się owoców w tym roku. Pierwsze mrozy pokonały miechunki. Pojawiły się jedynie dwa większe, zielone lampiony. Poza tym na miechunkach były same kwiaty i pączki kwiatowe, lecz w tej chwili prawie nic już nie zostało z całych roślin. Dwie miechunki przed mrozami przesadziłam do donicy i trzymam je teraz w domu. Mam nadzieję, że przeżyją tą nagłą zmianę warunków, póki co mają się dobrze. Na zdjęciach widnieją dwa lampiony, które nie miały szansy dojrzeć. Najwyższa miechunka miała 80 cm, najniższa 54 cm.

Tagi: miechunka
23:27, tropicjungle , miechunka
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie