O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
sobota, 21 kwietnia 2012
Kawy przed przesadzeniem.
Kawy wymagają także przesadzenia, dość długo były w zbyt małej donicy, co poskutkowało różnymi nieciekawymi objawami typu usychanie końcówek liści, żółknięcie, itp... Dodatkowo sytuację pogarsza to, iż kawy rosną w kilka razem, co niestety nie przyspiesza ich rozwoju. Na rozdzielenie ich jest już za późno, zresztą nie posiadam tyle miejsce, aby hodować je osobno. Mimo wszystko kawy wypuszczają nowe liście i to dość sporo, co widać na zdjęciach - pewnie pobudził je do wzrostu nawóz z odchodów dżdżownic kalifornijskich. Kawy mają około 40 cm wysokości. Jak widać, przycinam uschnięte części liści, aby nie szpeciły za bardzo rośliny i jednocześnie nie zasłaniały dostępu do światła zdrowym liściom pod spodem.
Tagi: coffea kawa
23:15, tropicjungle , kawa
Link Komentarze (5) »
wtorek, 12 kwietnia 2011
Kawa po zimie.
Kawie uschło parę liści przez zimę, miała trochę mało światła i za małą donicę. W tej chwili ma już poprawione warunki, wypuściła trochę świeżych liści oraz największa sadzonka wypuściła po raz pierwszy dwa boczne pędy. Jeden z nich jest jeszcze bardzo malutki, drugi jest widoczny na drugim zdjęciu. Kawa najwyraźniej potrzebowała więcej światła i więcej miejsca na korzenie, bo już ma się lepiej.Tagi: kawa
22:44, tropicjungle , kawa
Link Komentarze (6) »
piątek, 09 kwietnia 2010
Kawa - nowy przyrost.
Kary nie stoją bezpośrednio pod świetlówką, lecz nieco obok już jakiś czas i zdecydowanie im to służy. Rosnące liście są coraz większe, najdłuższy ma na razie 9 cm. Najwyższa roślina ma około 17 cm.
Tagi: kawa
23:12, tropicjungle , kawa
Link Komentarze (6) »
czwartek, 22 października 2009
Kawa arabska - postępy.
Najwyższa kawa ma 14 cm, najniższa 4 cm. Tak wyglądają po przesadzeniu.
Tagi: kawa
23:30, tropicjungle , kawa
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie