O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
poniedziałek, 02 maja 2011
Palmy daktylowe - więcej liści.
Palmy rosną dość wolno, może dlatego, iż rosną razem. Jednakże nie będę już ich rozdzielać, zrosły się korzeniami, a poza tym brakuje mi miejsca w domu na nowe rośliny. Przesadziłam je niedawno, może w końcu wypuszczą liście właściwe. Poniżej zdjęcie sprzed pół roku i z teraz. Liście rosną w tej chwili dużo grubsze i jest ich więcej. Mam nadzieje, że tego lata w końcu palmy pokażą coś więcej. ;)niedziela, 20 czerwca 2010
Daktylowce - postępy.
Większy daktylowiec ma 5 liści, mniejszy 4. Niestety nie mam tyle białego tła, aby złapać je w kadr w całości. ;) Najdłuższy liść rozciąga się w bok na jakieś 80 cm. Liść, który widoczny jest w całości ma około 24 cm. Jeszcze nie zdecydowałam, czy rozsadzać je do osobnych pojemników. Na razie jest im razem chyba dobrze, a korzenie nie są szczególnie pokaźne (wiosną zmieniałam im ziemię).

czwartek, 14 maja 2009
Palmy daktylowe - postępy.
Palmy daktylowe osiągnęły po 34 cm wysokości, a ich nowe liście mają 23 i 9 cm wysokości. Na razie nie sprawiają żadnych problemów, a wysoka i wąska doniczka widocznie bardzo im odpowiada.
sobota, 11 kwietnia 2009
Palmy - drugie liście.
Palmy mają się dobrze, są wysokie na 33 i 31 cm. Na zdjęciu jest ukazany nowy liść wyższej palmy. Liść ten ma już 7 cm. Niższa palma też wypuściła drugi liść, który na razie ma okło 1 cm wysokości i jeszcze słabo go widać.
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie