O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
wtorek, 12 kwietnia 2011
Granat wiosną.
Granat spędził zimę na nieogrzewanym strychu, przez co zrzucił wszystkie liście. Teraz jest już od około miesiąca w pokoju, przy oknie. Zaczął wypuszczać nowe pędy, które czasami przycinam, gdy urosną zbyt długie. Muszę często obracać go różnymi stronami do okna, aby rósł równomiernie, inaczej większość pędów wyrastałaby z jednego boku i byłaby skierowana w jedną stronę. Pierwsze zdjęcie zrobione było około dwóch tygodni temu, dwa ostatnie są za to aktualne.
Tagi: Granat
20:21, tropicjungle , granat
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 27 września 2010
Niekontrolowany rozrost granatu.
Podczas mojej nieobecności granat powypuszczał przydługie pędy na wszystkie strony i nie miał ich kto poprzycinać. Teraz uważam, że wcześniej starałam się ukształtować aż za gęstą strukturę pędów, które im bliżej są pnia, tym grubsze powinny być, a to znaczy, że wymagają też więcej miejsca. Pędy na szczycie korony powinny być najgęstsze. Nie jestem szczególnie obeznana w kształtowaniu bonsai, a tak właśnie chciałam kształtować granat. Może uda mi się jednak nadrobić te potknięcia w kształtowaniu. Od teraz będę zostawiać nieco dłuższe pędy i trochę przejaśnię wnętrze struktury gałązek, może to nada drzewku ładniejszy kształt, bo w tej chwili daleko mu do bonsai. ;) Na pierwszym zdjęciu jest granat przed przycięciem, na drugim już po.Tagi: Granat
21:50, tropicjungle , granat
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 maja 2010
Granacik - postępy.
Granat ostatnio zwolnił trochę ze wzrostem. Stało się to, gdy podwiesiłam nieco wyżej świetlówkę (rośliny urosły). Stał jednocześnie blisko okna zachodniego, więc ostatnio słońce zaczęło do niego docierać przez wydłużające się dni. Przestawiłam go bardziej wgłąb pokoju, dodatkowo postawiłam na małym podeście, by był bliżej świetlówki. Oby to sprawiło, że znowu ruszy z wieloma nowymi gałązkami na raz, jak było jeszcze do niedawna.
Tagi: Granat
23:41, tropicjungle , granat
Link Komentarze (2) »
czwartek, 25 marca 2010
Granat - rozkrzewianie się.
Granat po trzech tygodniach znacznie się rozkrzewił, przybyło dużo liści, a jeszcze niecałe dwa miesiące temu nie miał żadnych. Zanim nastąpi pełnia wiosny, czeka go przesadzenie do świeżej gleby, może nawet nowa doniczka, jeśli korzenie rozrosły się znacznie. W tej chwili ma 28-29 cm wysokości mierząc od ziemi. Przycinam go co tydzień lub dwa, pędy nie rosną wtedy za długie, powstaje więcej rozgałęzień.
Tagi: Granat
22:28, tropicjungle , granat
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie