O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
czwartek, 29 lipca 2010
Liczi - zmiany.
Najstarsze liczi około 2 tygodnie temu wyglądało, tak jak na zdjęciach poniżej. Musiałam wyjechać i zostawiłam je pod dobrą opieką. Niedługo będę wracać i postaram się zamieścić nowe zdjęcia jak najszybciej. Liczi wypuściło na raz sporo nowych pędów, mam nadzieję, że część z nich nie opadła z powodu tej ilości.


Tagi: liczi
19:25, tropicjungle , liczi
Link Komentarze (12) »
niedziela, 20 czerwca 2010
Liczi - ciąg dalszy.
Liczi ciągle wypuszczają nowe liście, stare liście natomiast brązowieją na brzegach dość wolno, lecz nieustannie. Wilgotność powietrza, jaką mają zapewnione w tym czasie to 50-60%, temperatura wynosi przeważnie 22-24 st. C., ziemię mają odpowiednią, słońca mogłoby być trochę więcej, a woda trochę bardziej miękka. Myślę, że ten ostatni czynnik wpływa najbardziej na przysychanie liści z brzegów. W przyszłości będę też testować różne mieszanki ziemi na moich liczi, aby zobaczyć czy wpłynie to jakoś na brązowienie liści. Najstarsze liczi zrzuciło trochę dolnych liści, a nad miejscami po ogonkach pojawiły się odstające pączki, z których mam nadzieję, że już niedługo wyrosną młode, pokaźne pędy. Jeśli tak się stanie, liczi może uniknie przycięcia o połowę. ;) Na pierwszym zdjęciu - widok najstarszego liczi z góry - ostatnie liście nie urosły zbyt duże, bo przeważnie jest tak, że im więcej liści na raz, tym mniejszych są rozmiarów, na drugim zdjęciu jego pieniek, a na kolejnych dwie pozostałe rośliny.Tagi: liczi
22:23, tropicjungle , liczi
Link Komentarze (5) »
czwartek, 20 maja 2010
Liczi - wiosenny start.
Najstarsze liczi w końcu zaczęło budzić się do życia. Na pierwszym zdjęciu widoczne są nowe liście tejże rośliny. Jedno z młodszych liczi także dość silnie zaczęło się rozwijać - są to liście widoczne na drugim zdjęciu. Trzecia roślina pozostaje trochę z tyłu - aktualnie ma tylko 4 nowe liście, na razie półcentymetrowe.

Tagi: liczi
22:23, tropicjungle , liczi
Link Komentarze (6) »
piątek, 16 kwietnia 2010
Liczi - wiosenny przyrost.
Na razie tylko dwie rośliny liczi zaczęły wypuszczać nowe liście po zimie. Najstarsze liczi niestety nie mieści się pod świetlówką. Rośliny na zdjęciu mają po około 25 i 17 cm.


Tagi: liczi
19:50, tropicjungle , liczi
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie