O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
niedziela, 02 maja 2010
Kiwi - rozwój.
Kiwi rośnie dość szybko, lecz ostatnio ponownie pojawił się problem przysychających końcówek i brzegów liści. Donicę ma znacznie większą, nową ziemię, lekką, przepuszczalną, o odpowiednim pH. Światła dla kiwi nigdy nie jest zbyt wiele. Powietrze też nie jest za suche, woda nie jest za twarda. Kiwi na początku lubiło duże ilości wody, bez nich nieraz wręcz więdło, lecz teraz ograniczę podlewanie by sprawdzić, czy może przez zdrewnienie pędów nie zmieniło trochę swoich preferencji. Poza tym już wszystkie trzy sadzonki zaczęły wypuszczać liście.
Tagi: kiwi
22:59, tropicjungle , kiwi
Link Komentarze (4) »
piątek, 09 kwietnia 2010
Kiwi po zimie.
Kiwi zimę spędziło w nieogrzewanym strychu, straciło wszystkie liście oprócz jednego, który sama niedawno oberwałam (stary w połowie uschnięty liść dość nieestetycznie wyglądał). Najmniejsza siewka najszybciej odbiła - w tej chwili jej liście zakrywają całkowicie krótką łodygę. Najwyższe kiwi też już wypuściło parę liści, a średniemu pęcznieje pączek liściowy na samym czubku, co świadczy o tym, że niedługo też przebudzi się do życia. Niedługo może w końcu rozsadzę je do osobnych doniczek, ale problem będzie większy ze znalezieniem im wtedy miejsca do postawienia. Kiwi mają po 17, 13 i 12 cm.
Tagi: kiwi
15:05, tropicjungle , kiwi
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 października 2009
Kiwi - kolejne problemy.
Hodowla kiwi w domu nie należy do najłatwiejszych. Korzenie bardzo szybko się rozrastają, więc hodując kilka sztuk w jednej doniczce, trzeba je bardzo często przesadzać. Skracanie korzeni nie jest zbyt efektywne, ponieważ po takim zabiegu kiwi przez jakiś czas stoi w miejscu, a po kilku miesiącach okazuje się, że korzenie znowu zaczynają wychodzić dołem doniczki. Z mojej kolekcji zlikwidowałam kolejne 2 najsłabsze sztuki kiwi, aby 3 pozostałe mogły lepiej się rozwijać w grupie. Tym razem nie skracałam im korzeni. Liście nadal lekko usychają na końcówkach, lecz było to pewnie spowodowane zbyt gęstymi korzeniami, które dusiły się razem. Gdy roślina rośnie osobno, ma dość dużą doniczkę, nie jest przelewana, to usychanie liści może być spowodowane za suchym powietrzem, czego kiwi nie znosi. Musi mieć dość dużo światła, ale jednocześnie nie może stać blisko kaloryfera.


Tagi: kiwi
15:44, tropicjungle , kiwi
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 czerwca 2009
Kiwi - wzrost.
Kiwi po ścięciu do wysokości ok. 10 cm i późniejszym oprysku Talstarem w końcu zaczęło wypuszczać zdrowe liście. Jedyną rzeczą, która mnie jeszcze zastanawia jest czerwone zabarwienie niektórych liści (brak usychania, spód liścia wygląda zdrowo, brak śladów po szkodnikach). Ten czerwony kolor jest albo charakterystyczną cechą tej odmiany (a nie mam pojęcia jakiej odmiany były kiwi kupowane ponad rok temu w sklepie z owocami), albo pojawia się na skutek zbyt intensywnego światła słonecznego - tak reagują niektóre rośliny.
Tagi: kiwi
13:33, tropicjungle , kiwi
Link Komentarze (5) »
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie