O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
środa, 02 listopada 2011
Kwiaty mandarynki.
W końcu moja mandarynka zakupiona 2-3 lata temu zakwitła. Miałam z nią wiele problemów, notoryczne zrzucanie liści, miseczniki, usychanie pędów... Dobrze, że w końcu wyszła na dobrą drogę. ;)wtorek, 01 listopada 2011
Cytryna
Do tej pory umieszczałam mało zdjęć mojej cytryny wyhodowanej z nasiona, ponieważ jest dość duża i ciężko objąć ją w całości bez zbędnych rzeczy na fotografii. W tej chwili cytryna ma nowe miejsce, jaśniejsze i bardziej przestronne, dlatego wrzucam dwa zdjęcia. Nie pamiętam ile może mieć ona lat, lecz z pewnością jest to kilkanaście, może nawet 15 - nie jestem w stanie przypomnieć sobie w jakim roku ją zasadziłam. ;)20:03, tropicjungle , cytrusy
Link Komentarze (3) »
czwartek, 29 lipca 2010
Kumkwaty - zmiany.
To jeszcze nie wszystkie doniczki z kumkwatami. Po wakacjach będę musiała je porozsadzać (na razie przesadzałam zawsze po kilka do jednej, większej doniczki), a wcale nie spieszy mi się do tego, z powodu niewielkich ilości pozostałego miejsca na nowe rośliny. Kumkwaty rozrosły się trochę, mają po 10-15 cm.

Tagi: cytrusy
22:18, tropicjungle , cytrusy
Link Komentarze (3) »
niedziela, 31 stycznia 2010
Cytryny dwuzarodkowe i Minneola.
Cytryny rosnące razem w jednej doniczce wyrosły z jednego nasiona dwuzarodkowego. Mają już około roku i zdecydowanie wymagają przesadzenia. Większa ma 26 cm, mniejsza 19 c. Mały cytrus to Tangelo Minneola. Ma 7 cm wysokości. Cytryny stoją na parapecie nad kaloryferem, gdy jest on zbyt mocno nagrzany, końcówki dolnych liści lekko żółkną i przysychają, lecz dzieje się to bardzo powoli.
18:07, tropicjungle , cytrusy
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie