O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
poniedziałek, 07 maja 2012
Opuncja figowa - wzrost.
Jakiś czas temu dodałam wpis o owocach opuncji figowej, w którym było zdjęcie małej opuncji z nasionka. Rosła na parapecie okna zachodniego, dlatego wyciągnęła się trochę. Od paru miesięcy stoi od strony południowej i zaczyna nabierać masy. ;) Wcześniej bez podpórki była bardzo niestabilna, teraz się wzmocniła i niedługo podpórkę usunę, aby jakoś sama dawała sobie radę. Ostatnio wypuściła na samej górze nowy człon łodygi. Poza nią wykiełkowały mi jeszcze dwie opuncje z większych owoców po dość długim czasie od posadzenia - około 4 miesiące. W doniczce tej były posadzone nasiona z owoców czerwonych. Tego lata spróbuję wyhodować więcej opuncji z żółtych i czerwonych owoców.

Tagi: opuncja
13:03, tropicjungle , opuncja
Link Komentarze (7) »
sobota, 29 października 2011
Opuncja figowa (Opuntia ficus indica).
Witam ponownie na blogu, którego chwilowo będę prowadzić bardziej w formie foto-bloga ze względu na ograniczoną ilość czasu. Pozdrawiam wszystkich, którzy liczyli na nowe wpisy. ;)

Owoce tej opuncji udało mi się ostatnio kupić dość przypadkowo. Na zdjęciach dla porównania wielkości jest kartka w kratkę. Niżej widoczny jest jeden, inny owoc opuncji, którego zdjęcia zrobiłam już dawno. Nie jestem pewna, czy to ta sama odmiana, ponieważ jest dużo mniejszy. Z niej wykiełkowała siewka na ostatnim zdjęciu. W tej chwili jest ona już dużo większa, lecz z powodu wyjazdu nie mogę jej na razie sfotografować.
23:02, tropicjungle , opuncja
Link Komentarze (4) »
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie