O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
sobota, 05 listopada 2011
Kiełek bawełny zwyczajnej.
Dość nieoczekiwanie doczekałam się kiełka bawełny z jednego nasiona, które bez wielkich nadziei wydłubałam z białych włosków w wełniastym, ususzonym owocostanie. Bawełna jest wieloletnią byliną, kwitnie latem. Mój kiełek jest dość delikatny, a jego zieleń jest mało intensywna, pewnie z uwagi na małą ilość światła jaką ma w ciągu krótkiego dnia. Jesienią będzie mu dość trudno urosnąć, lecz mam nadzieję, że się uda.
środa, 02 listopada 2011
Kwiaty mandarynki.
W końcu moja mandarynka zakupiona 2-3 lata temu zakwitła. Miałam z nią wiele problemów, notoryczne zrzucanie liści, miseczniki, usychanie pędów... Dobrze, że w końcu wyszła na dobrą drogę. ;)wtorek, 01 listopada 2011
Cytryna
Do tej pory umieszczałam mało zdjęć mojej cytryny wyhodowanej z nasiona, ponieważ jest dość duża i ciężko objąć ją w całości bez zbędnych rzeczy na fotografii. W tej chwili cytryna ma nowe miejsce, jaśniejsze i bardziej przestronne, dlatego wrzucam dwa zdjęcia. Nie pamiętam ile może mieć ona lat, lecz z pewnością jest to kilkanaście, może nawet 15 - nie jestem w stanie przypomnieć sobie w jakim roku ją zasadziłam. ;)20:03, tropicjungle , cytrusy
Link Komentarze (3) »
Karambole z lata.
Zamieszczam zdjęcia karamboli z lata, w tej chwili są trochę większe, a wymiana liści następuje dość szybko, często zrzucają najmłodsze lub najstarsze od zbyt suchego powietrza lub krótkiego przesuszenia gleby. Są bardzo wrażliwe, oby minęło im to gdy będą większe.


Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie