O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
piątek, 29 października 2010
Dwa małe rambutany.
Ich przyszłość jest niepewna, ale na razie żyją. ;) Dziś rozsadziłam je do osobnych doniczek i mam nadzieję, że nie zabije ich to. Długo zajęło im kiełkowanie, około miesiąca, a wykiełkowały tyko 3 na 8/9. Później rozkopując ziemię widziałam, że jeszcze 3 nasiona puściły korzeń pod ziemią, który potem zmarniał. Najmniejszy z tych trzech nie rozwinął liści, tylko zbrązowiał po dwóch tygodniach. W tej chwili dwa żyjące rambutany mają jakieś 4 tygodnie od wykiełkowania i po 12 cm. Liście na początku były lekko czerwonawe, lecz szybko zzieleniały. Nie wiem czy przeżyją zimę, słońca jest już bardzo mało, świetlówka słabo ratuje longany, więc nie wiem jak będą sobie radzić rambutany. Poniżej ich krótka historia na zdjęciach.

Tagi: Rambutan
19:40, tropicjungle , rambutan
Link Komentarze (5) »
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie