O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
piątek, 31 października 2008
Owoce szarona z reguły nie posiadają nasion.
Na polskim rynku dostać można właśnie owoce szarona, które w przeciwieństwie do kaki/persymony/hurmy wschodniej/hebanowca wschodniego z reguły nie posiadają w pełni rozwiniętych nasion, a jedynie malutkie zalążki nasion, które nie posiadają zdolności kiełkowania. Piszę z reguły, ponieważ raz na ileś owoców szarona zdarza się taki, który ma jedno w pełni rozwinięte nasiono zdolne do wykiełkowania. Można o tym przeczytać tutaj. Obawiam się, iż bardzo trudno będzie dostać na naszym rynku prawdziwe owoce kaki. Owoce szarona sprowadza się od października do marca z Brazylii, Hiszpanii, Kolumbii i Izraela. Kaki sprowadza się we wrześniu i październiku z Hiszpanii i Francji, od lutego do kwietnia z Brazylii, od kwietnia do czerwca z Chile i Nowej Zelandii, od maja do lipca z Peru, od września do grudnia z Kalifornii i Florydy. Jeśli chcemy zdobyć owoce z nasionami, najlepiej kupować je od kwietnia do września i pomijać te sprowadzane z Brazylii, Hiszpanii, Kolumbii i Izraela, ponieważ będą to najpewniej pozbawione nasion owoce szarona.
Rozwój kiwi.
Kiwi ma teraz 19 cm wysokości i 50 cm szerokości. Z wielu nasion, które wykiełkowały, do teraz utrzymało się 20 sadzonek w jednej dużej donicy. Końcówki liści lekko przyschły, ponieważ trzymałam kiwi przez jakiś czas zbyt blisko kaloryfera. Zdjęcia z prawej i lewej strony:

Tagi: kiwi
17:40, tropicjungle , kiwi
Link Komentarze (2) »
Cytryna w wieku 8-9 lat wyhodowana z pestki.
5 miesięcy temu zaatakowały ją miseczniki (brązowe, małe 'miseczki' wrastające w spodnią stronę liścia), obcięłam dużo liści, zastosowałam tabletki do ziemi o nazwie Tarcznik BR, a miseczniki więcej się nie pokazały. Cytryna trochę przez nie wyłysiała, lecz już zaczęła wypuszczać nowe pędy. Jej wysokość jest równa 72 cm.
17:20, tropicjungle , cytrusy
Link Komentarze (6) »
Kawa - kiełkowanie.
Dwa z siedmiu nasion wykiełkowały pod foliową osłoną po miesiącu i jednym tygodniu od posadzenia. Czas kiełkowania wydłużył się w taki sposób zapewne przez znaczące dzienne wahania temperatury w pomieszczeniu (w nocy i przed południem 15 st. C, podczas reszty dnia około 22-24 st. C, podczas gdy temperatura kiełkowania dla kawy powinna wynosić 24 st. C). Większy kiełek widoczny jest na pierwszym planie, drugi mniejszy można obserwować z drugiej strony doniczki.
Tagi: kawa
15:58, tropicjungle , kawa
Link Komentarze (1) »
niedziela, 26 października 2008
Liczi - 21 liści.
Liście, które jeszcze niedawno były czerwone, rozwinęły się już w pełni i zzieleniały. Moje liczi liczy już 21 liści i ma 30 cm wysokości.


4 najstarsze liście rozwijają w bardzo powolnym tępie brązowe plamy. Liczę na to, iż na tych czterech liściach się skończy, dzięki zmianie wody i ziemi.
Tagi: liczi
00:37, tropicjungle , liczi
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 października 2008
Granat - przycinanie.
Podczas przycinania granatu, należy pamiętać o ostrych nożycach i głównie o tym, aby przycinania dokonywać w odpowiednim miejscu. Gdy przytniemy za nisko, co przytrafiło się mi ostatnio, z oczka wyrośnie tylko jedna gałązka, co nie jest efektem oczekiwanym przy przycinaniu. Przycięłam gałązkę prawie w miejscu oczka, co zaefektowało wypuszczeniem tylko jednego pędu - przedłużenia tego obciętego, dlatego musiałam obciąć tą samą gałązkę jeszcze raz, o oczko niżej, aby uzyskać dwa nowe pędy. Tak więc cieńkie gałązki przycinać należy około 3-5 mm nad oczkami. Im są one grubsze, tym bardziej zwiększamy podaną odległość.

Tagi: Granat
23:55, tropicjungle , granat
Link Komentarze (3) »
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie