O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
poniedziałek, 14 września 2009
Siewka awokado Hass.
Awokado to ma już 16 cm wysokości, nie licząc liści. Wykiełkowało miesiąc temu. Liście mają inną barwę niż awokado właściwe i są trochę mniejsze. W skład ich kolorów wchodzą: jasny zielony, cytrynowy i delikatny odcień czerwieni (prawdopodobnie im bardziej słoneczne stanowisko, tym silniejsza jest czerwona barwa). Mam nadzieję, że będę miała więcej szczęścia z tą odmianą niż z awokado właściwym.

Tagi: awokado
21:22, tropicjungle , awokado
Link Komentarze (2) »
Pierwsze kwiaty miechunek.
Miechunki mają mnóstwo pączków kwiatowych, a dwa małe, żółte kwiatki już kwitną. Mam nadzieję, że doczekam się choć paru owoców przed zimą. Na wszelki wypadek przesadzę dwie najmniejsze miechunki do pojemników i będę hodować je w domu. Najwyższe miechunki mają około 0,7 m. Poniżej przedstawiam dzisiejsze zdjęcia.Tagi: miechunka
20:58, tropicjungle , miechunka
Link Dodaj komentarz »
Kukurydza truskawkowa - kwiatostany męskie.
Cztery kukurydze, którym udało się wykiełkować podczas zimnej wiosny mają aktualnie 0,7 - 0,8 m wysokości. Zaczynają kwitnąć. Kukurydza ta jest jednopienna i wiatropylna. Kwiatostany męskie pojawiają się na wierzchołkach łodyg w postaci wiechy złożonej, która składa się z licznych kłosów, co można zobaczyć na zdjęciach. Trzy kukurydze wykształciły już wiechy. Kwiatostany żeńskie osadzone są na pędach bocznych i one właśnie tworzą pojedyncze kolby w pachwinach liści. Na kukurydzach jeszcze nie pojawiły się kwiatostany żeńskie. W tym roku mogę nie doczekać się ani jednej kolby kukurydzy przez zimną wiosnę i przymrozki, które podobno mają nadejść już pod koniec września.niedziela, 13 września 2009
Granat po lecie.
To lato nie było szczęśliwe dla granatu. Na początku dostał wiele nowych przyrostów, a pieniek zgrubiał znacznie (teraz ma w obwodzie 14 mm), lecz gdy przyjechałam po dwóch najgorętszych miesiącach, okazało się, że dla granatu były najprawdopodobniej za gorące i za suche. Liście wyblakły, niektóre pożółkły, przyschły na końcach lub opadły. Granat żyje, lecz nie jest w najlepszej kondycji. Mam nadzieję, że wypuści jeszcze choć parę nowych pędów przed zimą. Jest teraz wysoki na 26 cm. Po bokach widać 2 małe granaty z nasion - wyglądają marnie przez zbyt upalne warunki, w których kiełkowały.
Tagi: Granat
22:45, tropicjungle , granat
Link Dodaj komentarz »
Kumkwaty wielobarwne - rozwój.
Po wakacjach w końcu jestem w stanie zrobić wyraźne zdjęcia ciekawym siewkom kumkwatów, których wykiełkowało dość sporo, jak na niewielką ilość nasion kumkwatów, które zasadziłam. Siewek prawie całkiem białych było 5, lecz 2 z nich mają już po jednym wielobarwnym liściu (oznaczę te siewki jako b i c). W skład tych barw wchodzi biel i różne odcienie zieleni, które to przeważają. Kolejna siewka (a) ma już jeden liść o różnych odcieniach zieleni, bez bieli. Następna (d) wypuściła już 2 nowe liście, lecz są one prawie całe białe w parę ciemno-zielonych łatek. Ostatnia wielobarwna siewka (e) nie wypuściła jeszcze liści właściwych. Ciekawą rzeczą jest to, że po przyjrzeniu się innym kumkwatom w doniczkach, można dostrzec, że liście niektórych także nie są jednobarwne, w skład kolorów wchodzą różne odcienie zieleni. Zbliża się jesień, podczas której kumkwaty przejdą w okres zimowego spoczynku, więc przesadzanie czeka je dopiero na wiosnę. Na zdjęciach widok obu doniczek z kumkwatami z boku i z góry. Na trzech pierwszych zdjęciach widoczne są siewki a, b, d. Na kolejnych dwóch widać siewki c, e.

a
b
d
c e
Tagi: cytrusy
18:48, tropicjungle , cytrusy
Link Komentarze (3) »
Nowe liście mango.
Kolejne liście mango są coraz dłuższe. Rośnie ono trochę wolno. Przez całe wakacje, czyli dwa miesiące mojej nieobecności wypuściło tylko dwa nowe liście, lecz jeden z nich ma aż 16 cm długości. Całe mango ma 15 cm wysokości.
Tagi: mango
18:24, tropicjungle , mango
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 września 2009
Thai yellow - postępy.
Bakłażany rozwijają liście właściwe bardzo szybko. Niestety zbliżająca się zima z pewnością powstrzyma ich szybki rozwój.
Guawy - postępy.
Gruawy rosną szybko, niedługo trzeba będzie je rozsadzić.
Tagi: guawa
17:31, tropicjungle , guawa
Link Dodaj komentarz »
Liczi - nowe rośliny.
Oba posadzone nasiona liczi okazały się dwuzarodkowe. Na pierwszym zdjęciu widnieją pierwsze liczi, na drugim liczi, które wykiełkowały 2 i 3 tygodnie po pierwszych. Rośliny przeszły długą podróż w kartonie i młodsze liczi trochę na tym ucierpiało.

Tagi: liczi
17:27, tropicjungle , liczi
Link Komentarze (1) »
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie