O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
piątek, 28 sierpnia 2009
Chayote - rozwój.
Kolczoch jadalny rośnie bardzo szybko. W tej chwili ma już około 25 cm wysokości.

Drosera capensis - odmiana Typical.
Oto mój nowy nabytek. Jest to Rosiczka przylądkowa, a raczej kilka Rosiczek rosnących w jednej doniczce. Kupiłam ją, ponieważ jednocześnie była tania, dobrze rozwinięta i zdrowo wyglądająca. Była intensywniej zabarwiona na czerwono od pozostałych, więc musiała mieć bardziej słoneczne stanowisko. Miała także najwięcej much lub resztek po muchach na liściach, co świadczy o tym, że dobrze się odżywiała. Niedługo będzie kwitnąć, więc dodatkowo zdobędę trochę nasion. Jedynym minusem było to, że nie miała wystarczająco mokro, a w konsekwencji nie miała możliwości wyprodukowania odpowiedniej ilości rosy, co widać na zdjęciach, zrobionych zaraz po przyniesieniu jej do domu. Kupiłam ją kilka dni po tym, jak dostawa rosiczek pojawiła się w supermarkecie, więc nie była wystawiona na niekorzystne warunki zbyt długo, a teraz - po kilku dniach - mogę stwierdzić, że wygląda jeszcze lepiej, bo przybyło jej trochę rosy na włoskach gruczołowych.

Tagi: rosiczka
20:51, tropicjungle , rosiczka
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 24 sierpnia 2009
Passiflora edulis, odmiana purpurowa.
Udało mi się zdobyć te właśnie owoce, wielkości 5-6 cm. Passiflora, czyli inaczej Męczennica jadalna lub marakuja. Jest to pnącze dorastające do długości 8 m. Odmiana purpurowa jest samopylna. Na pierwszym zdjęciu widnieją niedojrzałe owoce - gładkie i twarde, jeszcze nieco zielone. Na drugim zdjęciu owoce są już dojrzałe - purpurowe, pomarszczone i miękkie. W smaku kwaskowate, mają intensywny aromat. O postępowaniu z nasionami i hodowli pisałam tutaj.Żółty bakłażan - dwie siewki.
Eksperymentalnie zasadziłam dwa nasiona Thai Yellow i chyba już po tygodniu doczekałam się dwóch siewek. Pierwsze zdjęcie przedstawia je pierwszego dnia po kiełkowaniu, drugie - dnia następnego.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie