O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
czwartek, 29 lipca 2010
Mango - rozwój liści.
W poprzednim wpisie umieściłam zdjęcie z nowymi, jeszcze czerwonymi liśćmi mango. W tej chwili te liście są już w pełni rozwinięte. Zdjęcia zrobiłam przed wyjazdem, w tej chwili mango jest pod dobrą opieką i słyszałam, że ma już kolejne liście. Większa donica, bardziej organiczna ziemia i lepsze miejsce sprzyjają mango.

Tagi: mango
22:23, tropicjungle , mango
Link Komentarze (18) »
Kumkwaty - zmiany.
To jeszcze nie wszystkie doniczki z kumkwatami. Po wakacjach będę musiała je porozsadzać (na razie przesadzałam zawsze po kilka do jednej, większej doniczki), a wcale nie spieszy mi się do tego, z powodu niewielkich ilości pozostałego miejsca na nowe rośliny. Kumkwaty rozrosły się trochę, mają po 10-15 cm.

Tagi: cytrusy
22:18, tropicjungle , cytrusy
Link Komentarze (3) »
Mała magnolia - nowe liscie.
Magnolia przed wyjazdem miała się dobrze.
Tagi: magnolia
20:16, tropicjungle , magnolia
Link Komentarze (2) »
Liczi - zmiany.
Najstarsze liczi około 2 tygodnie temu wyglądało, tak jak na zdjęciach poniżej. Musiałam wyjechać i zostawiłam je pod dobrą opieką. Niedługo będę wracać i postaram się zamieścić nowe zdjęcia jak najszybciej. Liczi wypuściło na raz sporo nowych pędów, mam nadzieję, że część z nich nie opadła z powodu tej ilości.


Tagi: liczi
19:25, tropicjungle , liczi
Link Komentarze (12) »
środa, 28 lipca 2010
Longany - stan aktualny.
Longany wypuściły po parę liści. Przesadziłam je z uwagi na wychodzące spodem doniczek korzenie, które rozwijają się dość mocno. Starsze liście usychają z brzegów, trochę mocniej niż u liczi.

Tagi: longan
21:04, tropicjungle , longan
Link Komentarze (10) »
Migdałowiec - rozkrzewianie się.
Migdał po przycięciu i przesadzeniu zaczął wypuszczać dużo bocznych maleńkich odrostów. Na razie wygląda, to jak gąszcz liści, ponieważ nad każdym liściem na głównej łodydze wyrasta po kilka następnych. starsze liście nieco pożółkły od słońca. Liczę na to, że przyszłego lata migdał będzie już dobrze rozgałęziony, bo ciągle wygląda nieco szczupło.

Tagi: migdał
20:40, tropicjungle , migdałowiec
Link Dodaj komentarz »
Baobaby - przymusowe przesadzanie.
Zdjęcia poniżej zrobiłam jakieś 2-3 tygodnie temu, niestety nie miałam czasu umieścić ich wcześniej, wakacje to dla mnie najbardziej zajęta pora roku. Baobaby w miniaturowych doniczkach, w jakich rosły trochę się już cisnęły i nie chciały rosnąć za szybko, dlatego razem z bryłą ziemi przesadziłam je do większych. Gdy wszystkie nasiona sadzi się w jednym pojemniku, jedne baobaby kiełkują szybciej, inne wolniej. Siewki nie wymagają już takiej wilgotności podłoża (trzeba nawet uważać, aby ich nie przelać), a nasiona pozostałe w ziemi, ciągle potrzebują większej wilgotności - dlatego lepiej sadzić po jednym nasionku na małą doniczkę. Na pierwszym zdjęciu starszy, na drugim młodszy baobab.

Tagi: baobab
20:32, tropicjungle , baobab
Link Komentarze (4) »
wtorek, 20 lipca 2010
Ukorzeniona oliwka i nasiona.
Ostatnio miałam okazję zerwać parę ususzonych oliwek z umierającego drzewka oliwnego. Nie wiadomo, jak długo na nim wisiały, mam nadzieję, że nie dłużej niż od zeszłego lata. Wielkość tych oliwek, to jakieś 1-2 cm, pod spodem ich zdjęcie. Dość ciężko było oczyścić nasiona ze starego miąższu, nawet po rozmoczeniu. Na kolejnym zdjęciu owe nasiona. Ciężko powiedzieć, czy coś z nich wyrośnie, ale spróbować zawsze warto. Jeszcze niżej moja jedyna ukorzeniona oliwka, ostatnio była przesadzona, powinna zacząć rozwijać się trochę szybciej.22:09, tropicjungle , oliwka
Link Komentarze (3) »
wtorek, 06 lipca 2010
Miechunki - ciąg dalszy.
Tegoroczne miechunki peruwiańskie na razie średnio radzą sobie w ogrodzie. Natomiast zeszłoroczne miechunki, które na początku wiosny posadziłam do ogrodu (całą zimę spędziły w donicy, w domu) zmarzły podczas przymrozków wiosennych, lecz teraz okazało się, że zmarzła tylko nadziemna część (tak, jak dzieje się to z miechunkami rozdętymi pozostawionymi na zimę w ogrodzie). Dziesięciocentymetrowe kikuty nad ziemią wypuszczają teraz pierwsze pędy przy samej ziemi. Pokazują to dwa pierwsze zdjęcia. Pozostałe to miechunki tegoroczne. W tym roku pozostawię ich trochę na zimę w ogrodzie, aby przekonać się, czy część podziemna także przeżyje (jak dzieje się to z rozdętymi).Tagi: miechunka
11:20, tropicjungle , miechunka
Link Komentarze (1) »
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie