O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
niedziela, 20 czerwca 2010
Magnolia pośrednia - pierwsza siewka.
Magnolia pośrednia, czyli magnolia Soulange'a. Doczekałam się jednej siewki tej rośliny. Z pozostałych nasion na razie nic nie wyrosło. Nasiona te siedziały zimą na strychu, w ziemi. Wiosną zmieniłam im ziemię i postawiłam w ciepłe, słoneczne miejsce. Dwa-trzy tygodnie temu ukazał się kiełek. Jeśli siewka przetrwa i wzmocni się, może zaszczepię na niej zraz z kwitnącej już magnolii - po takim zabiegu zakwitłaby po 3-4 latach. Gdy jednak zrezygnuję z zaszczepienia, poczekam prawdopodobnie jakieś 8-10 lat lub nawet kilkanaście. Jeśli roślina będzie dość duża, zawsze mogę zaszczepić na jednym silnym pędzie kwitnąca magnolię, a słabsze pozostawić i pilnować, aby nie zagłuszyły szczepionego pędu. Siewka ma w tej chwili około 7 cm.

Daktylowce - postępy.
Większy daktylowiec ma 5 liści, mniejszy 4. Niestety nie mam tyle białego tła, aby złapać je w kadr w całości. ;) Najdłuższy liść rozciąga się w bok na jakieś 80 cm. Liść, który widoczny jest w całości ma około 24 cm. Jeszcze nie zdecydowałam, czy rozsadzać je do osobnych pojemników. Na razie jest im razem chyba dobrze, a korzenie nie są szczególnie pokaźne (wiosną zmieniałam im ziemię).

Pitaje - rozwój.
Pitaje radzą sobie dobrze, najdłuższa ma około 15 cm długości. Podczas lata może grozić im poparzenie słoneczne, które objawi się brązowymi plamkami lub brązowieniem i gniciem całych czubków. W takim wypadku należy odciąć gnijącą część i przestawić pitaje w bardziej osłonięte od bezpośredniego słońca miejsce.

Tagi: pitaja
22:37, tropicjungle , pitaja
Link Dodaj komentarz »
Liczi - ciąg dalszy.
Liczi ciągle wypuszczają nowe liście, stare liście natomiast brązowieją na brzegach dość wolno, lecz nieustannie. Wilgotność powietrza, jaką mają zapewnione w tym czasie to 50-60%, temperatura wynosi przeważnie 22-24 st. C., ziemię mają odpowiednią, słońca mogłoby być trochę więcej, a woda trochę bardziej miękka. Myślę, że ten ostatni czynnik wpływa najbardziej na przysychanie liści z brzegów. W przyszłości będę też testować różne mieszanki ziemi na moich liczi, aby zobaczyć czy wpłynie to jakoś na brązowienie liści. Najstarsze liczi zrzuciło trochę dolnych liści, a nad miejscami po ogonkach pojawiły się odstające pączki, z których mam nadzieję, że już niedługo wyrosną młode, pokaźne pędy. Jeśli tak się stanie, liczi może uniknie przycięcia o połowę. ;) Na pierwszym zdjęciu - widok najstarszego liczi z góry - ostatnie liście nie urosły zbyt duże, bo przeważnie jest tak, że im więcej liści na raz, tym mniejszych są rozmiarów, na drugim zdjęciu jego pieniek, a na kolejnych dwie pozostałe rośliny.Tagi: liczi
22:23, tropicjungle , liczi
Link Komentarze (5) »
 
1 , 2
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie