O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
niedziela, 28 czerwca 2009
Baobab - nowe liście.
Baobab rośnie bardzo szybko, w ciągu tygodnia rozwinął jedną parę liści, a następna jest w trakcie rozwijania się. Niestety nie obyło się bez problemów, baobab jest najprawdopodobniej wrażliwy na szkodniki niewidoczne gołym okiem, zwijające i ordzewiające liście jabłoni i innych drzew owocowych - kilka z nich stoi na moim podwórku i wiele w okolicy. Wystarczy otworzyć okno, aby szkodniki te dostały się z wiatrem do domu. Plus jest taki, że atakowane są tylko młode, miękkie liście, a lekarstwem jest regularny oprysk Talstarem. Na zdjęciu widać uszkodzenia w postaci zniekształconych liści i niewielkich przebarwień na końcówkach - w tych miejscach została uszkodzona tkanka liści.

Tagi: baobab
16:35, tropicjungle , baobab
Link Komentarze (2) »
Aktualny stan rozety ananasa.
Wczoraj posadziłam rozetę ananasa w doniczce z ziemią, ponieważ po tygodniu trzymania w wodzie, korzenie nie pojawiały się (widocznie trzeba do tego co najmniej 2 tygodni), a stan rozety trochę się pogorszył - parę liści trochę pożółkło, a miejsce po metce ananasa zaczęło brązowieć. Osuszyłam rozetę, zanurzyłam w ukorzeniaczu do sadzonek zielonych i posadziłam do ziemi dla palm. Podlałam niewielką ilością wody przy obrzeżach doniczki, aby nie zalać świeżo ukorzenionej rozety. Tak posadzona rozeta powinna stać na stanowisku południowym. Ananas powinien się przyjąć po około miesiącu, co będzie można stwierdzić po ciągle zielonym środku rozety, wypuszczającym nowe liście. Liście na obrzeżach będą stale usychać, należy je przycinać, zostawiając 1-2 mm uschniętej tkanki.
sobota, 27 czerwca 2009
Kiełkujące granadille.
8 nasion wykiełkowało równocześnie, kiełkowanie trwało 2 tygodnie.
Brzoskwinia płaska (płaskoowocowa).
Udało mi się zdobyć 2 ciekawe owoce brzoskwini płaskoowocowej. Brzoskwinie te pochodzą z Chin. Oryginalna nazwa to Pan Tao, ale odmiana ta jest też określana jako: Peento, Saturn, Donut. Brzoskwinie te powinny być słodsze od normalnych, z posmakiem migdału, lecz moje brzoskwinie były najpewniej zrywane jako niedojrzałe, ponieważ smakowały gorzej niż regularne brzoskwinie.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie