O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
środa, 04 maja 2011
Figi - część druga.
Figi, które zostawiłam w domu mają się dobrze, jak widać na zdjęciach większość z nich wypuściła już pięciopalczaste liście. Korzenie bardzo szybko przerastają doniczki, ale następne przesadzanie czeka figi dopiero na następną wiosnę. Rośliny te wypuszczają już boczne pędy, pieńki szybko im drewnieją i stają się dość grube, a liście, gdy jest ich dużo, rosną mniejsze - to wszystko sprawia, że figi nadają się na bonsai i kilka z nich tak właśnie mam zamiar prowadzić. Poniżej aktualne zdjęcia fig.


Tagi: figa
17:12, tropicjungle , figa pospolita
Link Komentarze (10) »
wtorek, 03 maja 2011
Figi - część pierwsza.
Wpis o figach muszę rozłożyć na dwa, ponieważ uzbierało się trochę dużo zdjęć od kiedy ostatni raz o nich pisałam. Figi nie są zbyt wymagające w uprawie, rosły dobrze nawet mając znacznie za małe doniczki. Piją bardzo dużo wody, nieraz żółkną i opadają im najstarsze liście. W tej chwili są już przesadzone, lecz najpierw umieszczam ich zdjęcia sprzed paru miesięcy, a w następnym wpisie umieszczę aktualne. Część fig posadziłam w ogrodzie po lecie i niedawno sprawdzałam czy przeżyły zimę, będąc pod przykryciem. Małe, pojedyncze pędy wyglądały, jakby były żywe, więc może niedługo wypuszczą jakieś liście. Poniżej figi jeszcze przed zimą.

Tagi: figa
19:06, tropicjungle , figa pospolita
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 maja 2011
Ananas z rozety - wzrost.
Ananas z rozety rośnie ładnie, jest zdrowy. Minęło już sporo czasu odkąd go ukorzeniłam, a najstarsze liście jeszcze nie uschły. Nie wygląda na razie jakby miał kwitnąć, więc zastanawiam się, czy zastosować na nim sposób z jabłkami w tym roku czy też w przyszłym - może uda mi się zorganizować mu lepsze oświetlenie. Zdjęcie można powiększyć po kliknięciu.
powiększ

Magnolia - wiosenne liście.
Magnolia zimę spędziła na strychu, zrzuciła parę liści, które miała. Wiosną wypuściła kilka liści, które na razie nieco żółkną. Możliwe, że dostała zbyt nasłonecznione miejsce tuż po zimie. Zmieniłam jej wierzchnią warstwę ziemi i zaczęłam trochę nawozić. Poniżej dwa zdjęcia zrobione na przestrzeni ostatnich kilku tygodni.Tagi: magnolia
20:01, tropicjungle , magnolia
Link Dodaj komentarz »
Palmy daktylowe - więcej liści.
Palmy rosną dość wolno, może dlatego, iż rosną razem. Jednakże nie będę już ich rozdzielać, zrosły się korzeniami, a poza tym brakuje mi miejsca w domu na nowe rośliny. Przesadziłam je niedawno, może w końcu wypuszczą liście właściwe. Poniżej zdjęcie sprzed pół roku i z teraz. Liście rosną w tej chwili dużo grubsze i jest ich więcej. Mam nadzieje, że tego lata w końcu palmy pokażą coś więcej. ;)Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie