O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
niedziela, 31 maja 2009
Miechunki - czas przesadzenia do gruntu.
Miechunki peruwiańskie bardzo szybko zaczęły rosnąć po przesadzeniu do większego pojemnika. W ciągu trzech tygodni rozrosły się kilkakrotnie bardziej. Dziś przesadziłam je do gruntu w odstępach 10-centymetrowych, aby miały wystarczająco dużo światła i bardziej zwarty pokrój (gęsto posadzone wyciągałyby się nadmiernie w górę). Już w lipcu powinny zacząć kwitnąć.


Tagi: miechunka
21:59, tropicjungle , miechunka
Link Dodaj komentarz »
Nasiona baobabu po wymoczeniu.
Po trzymaniu nasion baobabu przez 48 godzin w ciepłej wodzie, jedno z nich bardzo napęczniało, wręcz podwoiło swój rozmiar. Pozostałe dwa nie zmieniły swojej objętości. Ciekawe, jak odbije się to na kiełkowaniu.
14:27, tropicjungle , baobab
Link Dodaj komentarz »
Pierwsze kukurydze.
Niedawno pokazały się cztery pierwsze kukurydze truskawkowe.

piątek, 29 maja 2009
Nasiona baobabu (Adansonia digitata).
Nasiona Baobabu afrykańskiego pochodzące z Allegro mam zamiar wysiać do mieszanki torfu z piaskiem i drobnymi kamykami (w proporcji 2:1:1) po wymoczeniu ich w ciepłej wodzie przez 48 godzin. Do utrzymania stałej temperatury wody można użyć termosu. Nasiona umieszcza się w ziemi na głębokosci 2 cm, a doniczkę przykrywa się woreczkiem lub plastikowym pojemnikiem i ustawia się na maksymalnie nasłonecznionym stanowisku. Aby nasiona wykiełkowały należy zapewnić im temperaturę 22-25°C. Podłoże powinno być stale lekko wilgotne do wykiełkowania. Kiełkowanie nasion jest nierównomiernie. Siewkom należy zapewnić temperaturę powyżej 12°C, a także raczej suche, dobrze zdrenowane podłoże i dużą ilość światła.
15:23, tropicjungle , baobab
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie