O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
wtorek, 12 kwietnia 2011
Kawa po zimie.
Kawie uschło parę liści przez zimę, miała trochę mało światła i za małą donicę. W tej chwili ma już poprawione warunki, wypuściła trochę świeżych liści oraz największa sadzonka wypuściła po raz pierwszy dwa boczne pędy. Jeden z nich jest jeszcze bardzo malutki, drugi jest widoczny na drugim zdjęciu. Kawa najwyraźniej potrzebowała więcej światła i więcej miejsca na korzenie, bo już ma się lepiej.Tagi: kawa
22:44, tropicjungle , kawa
Link Komentarze (6) »
Granat wiosną.
Granat spędził zimę na nieogrzewanym strychu, przez co zrzucił wszystkie liście. Teraz jest już od około miesiąca w pokoju, przy oknie. Zaczął wypuszczać nowe pędy, które czasami przycinam, gdy urosną zbyt długie. Muszę często obracać go różnymi stronami do okna, aby rósł równomiernie, inaczej większość pędów wyrastałaby z jednego boku i byłaby skierowana w jedną stronę. Pierwsze zdjęcie zrobione było około dwóch tygodni temu, dwa ostatnie są za to aktualne.
Tagi: Granat
20:21, tropicjungle , granat
Link Komentarze (3) »
środa, 06 kwietnia 2011
Migdałowiec - wiosenny przyrost.
Migdały zimę spędził na nieogrzewanym strychu przy oknie, razem z innymi roślinami. Zrzucił wszystkie liście, a gdy przyszedł początek marca, zaczął wypuszczać nowe pędy i musiałam przestawić go do pokoju. W tej chwili nieźle się zazielenił i powoli zaczyna nabierać kształtu. Na zdjęciach migdałowiec z jesieni i z teraz. Drugie zdjęcie do powiększania.

powiększ

Tagi: migdał
22:21, tropicjungle , migdałowiec
Link Komentarze (2) »
Pitaje - wzrost.
Kaktusy pitaje rosną dość szybko. W zeszłym roku jesienią zaczęły wypuszczać dużo korzeni powietrznych. Ostatnio przycięłam je ze względów estetycznych. Pitaje podtrzymywane tyczkami rosną w górę, niektóre trochę się rozgałęziają. Na wiosnę kilka małych odnóg zgniło, chyba przez intensywne wiosenne światło. Pewnie przydałaby się im większa donica, lecz jeszcze trochę będą musiały pobyć w tej. Drugie zdjęcie można powiększać.

powiększ

Tagi: pitaja
22:05, tropicjungle , pitaja
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 04 kwietnia 2011
Ananas z nasiona - wzrost.
Ananas z nasiona urósł dość sporo od jesieni, co widać na zdjęciach. W tej chwili ma około 8-10 cm wysokości. Ananas z rozety także trzyma się dobrze, jest dużo większy, niż gdy poprzednio umieszczałam jego zdjęcia, dlatego też ciężko go dobrze sfotografować w całości. ;]Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie