O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
sobota, 24 kwietnia 2010
Siewki kiwano - postepy.
Kiwano wypuszczają pierwsze liście. Mają w tej chwili po jakieś 3-4 cm. Za około miesiąc czeka je przeprowadzka do ogrodu.

Tagi: kiwano
15:39, tropicjungle , kiwano
Link Dodaj komentarz »
Miechunki - tegoroczna partia.
Miechunki wysiane do wielodoniczek dwa tygodnie temu, kiełkują już całkiem pokaźnie. Miejmy nadzieję, że w tym roku doczekam się plonów. Wysadzę je do gruntu w połowie maja, gdy minie czas wiosennych przymrozków.

Tagi: miechunka
15:36, tropicjungle , miechunka
Link Komentarze (1) »
Figi - rozsadzanie.
Pięć największych fig (7-10 cm) dostało osobne doniczki, średnie figi (4-5 cm) jedną większą, a najmniejsze (1-2 cm) jedną małą. Większe figi zostaną w domu, mniejsze przesadzę do ogrodu gdy zrobi się cieplej, część może rozdam znajomym. Na zdjęciach 5 największych roślin i grupka najmniejszych.


Tagi: figa
15:31, tropicjungle , figa pospolita
Link Komentarze (4) »
piątek, 23 kwietnia 2010
Zaschnięty owocostan magnolii.
Wczesną wiosną można znaleźć na drzewach magnolii zaschnięte owocostany z nasionami w środku, które nie opadły podczas zimy. Na zdjęciu poniżej można zobaczyć jak wygląda taki owocostan (ma około 7 cm długości) oraz trzy nasiona obok w zaschniętych osnówkach. >>Tutaj<< opisywałam jak sadzić nasiona.

15:52, tropicjungle , magnolia
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie