O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
niedziela, 04 grudnia 2011
Flaszowiec peruwiański (Annona cherimola) - owoce.
Znane także jako czerymoja lub cherymoja. Roślina ta pochodzi z Ameryki Południowej, osiąga wysokość 7-8 metrów. Owoce są wielkości około 10 cm, skórka dość twarda, lecz miąższ w środku jest bardzo miękki, bardzo słodki, posiada dużo soku i jest dość smaczny. W środku znajduje się bardzo wiele czarnych nasion długości około 1 cm. W pierwszym owocu, jaki otworzyłam było ich aż 51. Uprzedzając pytania: owoce kupiłam na jakimś tureckim targu z owocami w Holandii. Owoce tak właśnie wyglądają, gdy są dojrzałe. Zielone lub zielonkawo-żółte z brązowymi śladami, po ucisku skórki. Gdy owoce są całe brązowe, nie nadają się już do jedzenia. Nasiona są trujące. Cherymoje potrzebują długich dni, a zimą ochłodzenia. W lecie optymalna temperatura to 18-25 st. C, a zimą 5-18 st. C.
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie