O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
środa, 23 grudnia 2009
Figi - postępy siewek.
Figi wypuszczają nowe liście. Nieustannie trzymam je pod folią blisko kaloryfera, co daje im ciepło i dużą wilgotność powietrza jednocześnie. Siewek jest 15. Mają po 1 - 1,5 cm.
Tagi: figa
21:24, tropicjungle , figa pospolita
Link Komentarze (8) »
Siewka kaki - dwa liście.
Kaki nie spieszy się ze wzrostem z powodu marnych warunków świetlnych, lecz najkrótszy dzień w roku już za nami, więc światła słonecznego może być tylko więcej.
wtorek, 22 grudnia 2009
Awokado - postępy i problemy.
Awokado osiągnęło 21 cm wysokości, roślinie przybyło parę nowych liści i wciąż rozwijają się nowe. Oczywiście nie obyło się bez problemów. Po wakacjach na najstarszych liściach zaczęły pojawiać się rdzawe plamki, widoczne na zdjęciu. Przyczyną mogło być poparzenie od zbyt intensywnego słońca, pobliski kaloryfer, który od września zaczął być często używany lub ziemia, która po kilku miesiącach stała się za mało przepuszczalna. Awokado przesadziłam i przestawiłam w inne, równie jasne miejsce z dala od kaloryferów. Pojawianie się plam przestało postępować. Pojawił się inny problem - szpeciele. Tworzą milimetrowe uwypuklenia na spodzie liści (tzw. galasy), kryją się w nich wysysając soki z rośliny, są niewidoczne gołym okiem. Bardzo trudno je zwalczyć, opryski są często nieskuteczne, więc zaczęłam podlewanie awokado wodą ze środkiem działającym systemicznie - roślina wchłania go korzeniami przez co cała staje się trująca dla szkodników. Oby to pomogło, ponieważ szkodnik ten szybko rozprzestrzenia się na liściach. Jeśli macie/mieliście taki sam problem z awokado - piszcie. Zastanawia mnie, jak często pojawia się on podczas domowej hodowli tej rośliny. Wszelkie wskazówki pomocne w zwalczaniu są także mile widziane.
Tagi: awokado
23:13, tropicjungle , awokado
Link Komentarze (3) »
niedziela, 20 grudnia 2009
Nasiona tamaryndowca - pęcznienie.
Po jednej nocy spędzonej nad kaloryferem w wilgotnym perlicie, dwa nasiona na dziewięć napęczniały, trochę zmiękły, a ich wierzchnia osłona rozmoczyła się i odeszła od nasiona. Wkrótce powinny kiełkować. Na zdjęciu widać porównanie nasion po spęcznieniu oraz przed. Liście tamaryndowca przypominają wyglądem liście akacji, więc siewki muszą wyglądać dość atrakcyjnie.
 
1 , 2 , 3 , 4
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie