O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
piątek, 19 grudnia 2008
Granat - skutki cięcia zimą.
Granat pomimo prawidłowego cięcia w miejscach zaznaczonych na czerwono na zdjęciu, nie wypuścił na razie po dwa pędy z owych miejsc, lecz tylko po jednym. Spowodowane jest to zapewne tym, że granatowi, jako roślinie o liściach sezonowych (które przez wysokie temperatury panujące w domu nawet nie opadły na zimę) trudno jest się intensywnie rozkrzewiać w okresie zimowym. I tak rozkrzewia się on dość dobrze, co następuje wskutek właśnie zaburzonego cyklu wzrostu i spoczynku (przez warunki panujące w domu granatowi "wydaje się", że okres spoczynku jeszcze nie nadszedł). Oczywiście nie powinnam ciąć go zimną, lecz mam zamiar utworzyć z niego ładne bonsai, więc każdą zbyt długą gałąź muszę odpowiednio skrócić. W miejscu zaznaczonym na niebiesko granat wypuścił dwa pędy, lecz od jakiegoś czasu nie rozwijają się one. Pozostaje mi więc czekać do wiosny na intensywniejszy przyrost nowych pędów, a w tej chwili przenieść granat w chłodne miejsce, aby zapewnić mu zimowy odpoczynek.
Tagi: Granat
22:47, tropicjungle , granat
Link Komentarze (2) »
Kawy - dalsze zmiany.
Trzy z nich już w pełni rozwinęły liścienie, a najwyższa mierzy 6 cm.

Tagi: kawa
22:01, tropicjungle , kawa
Link Dodaj komentarz »
Przyrost palm.
Wyższa z palm mierzy już 12 cm.
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie