O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
niedziela, 13 listopada 2011
Passiflora edulis flavicarpa (żółta odmiana) - makro.
Porobiłam trochę zdjęć makro jednej passiflorze flavicarpa - nasiona z żółtego owocu. Widać ciemno-bordową barwę pędów, wąsy zawijające się w serpentyny i ciemne gruczoły u nasady liścia umożliwiające roślinie wydalanie nadmiaru wody, na których czasami pojawiają się duże krople gęstej, przezroczystej rosy.

Ostatnie zdjęcie kaki.
Oto ostatnie zdjęcie siewki kaki, która niestety zakończyła swój żywot już kilka miesięcy temu. Od początku była słabowita i ledwo się trzymała. Obym szybko znalazła następne nasiono w owocu. ;)


sobota, 05 listopada 2011
Kiełek bawełny zwyczajnej.
Dość nieoczekiwanie doczekałam się kiełka bawełny z jednego nasiona, które bez wielkich nadziei wydłubałam z białych włosków w wełniastym, ususzonym owocostanie. Bawełna jest wieloletnią byliną, kwitnie latem. Mój kiełek jest dość delikatny, a jego zieleń jest mało intensywna, pewnie z uwagi na małą ilość światła jaką ma w ciągu krótkiego dnia. Jesienią będzie mu dość trudno urosnąć, lecz mam nadzieję, że się uda.
środa, 02 listopada 2011
Kwiaty mandarynki.
W końcu moja mandarynka zakupiona 2-3 lata temu zakwitła. Miałam z nią wiele problemów, notoryczne zrzucanie liści, miseczniki, usychanie pędów... Dobrze, że w końcu wyszła na dobrą drogę. ;)wtorek, 01 listopada 2011
Cytryna
Do tej pory umieszczałam mało zdjęć mojej cytryny wyhodowanej z nasiona, ponieważ jest dość duża i ciężko objąć ją w całości bez zbędnych rzeczy na fotografii. W tej chwili cytryna ma nowe miejsce, jaśniejsze i bardziej przestronne, dlatego wrzucam dwa zdjęcia. Nie pamiętam ile może mieć ona lat, lecz z pewnością jest to kilkanaście, może nawet 15 - nie jestem w stanie przypomnieć sobie w jakim roku ją zasadziłam. ;)20:03, tropicjungle , cytrusy
Link Komentarze (3) »
Karambole z lata.
Zamieszczam zdjęcia karamboli z lata, w tej chwili są trochę większe, a wymiana liści następuje dość szybko, często zrzucają najmłodsze lub najstarsze od zbyt suchego powietrza lub krótkiego przesuszenia gleby. Są bardzo wrażliwe, oby minęło im to gdy będą większe.


Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie