O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
niedziela, 29 listopada 2009
Pierwsza siewka migdałowca.
Od posadzenia do kiełkowania minęły około 4 tygodnie. Wykiełkował jeden z migdałów w łupinach bez uprzedniego przechowywania w lodówce, lecz w woreczku, w szafie przez około 2 miesiące po zakupie w supermarkecie. Do kiełkowania doszło w temperaturze pokojowej. Migdały bez łupin w ziemi i w wacie zgniły po około 2-3 tygodniach - prawdopodobnie były już za stare.
Tagi: migdał
14:31, tropicjungle , migdałowiec
Link Dodaj komentarz »
Kaki - dobra i zła nowina.
Zacznę od tej złej: gdy kaki już drugi tydzień nie wyciągało liścieni na powierzchnię ziemi, pokazując tylko łodygę, odkopałam nasiono, które i tak było prawie na wierzchu i stwierdziłam, że w miejscu, w którym było czarne, zaczęło gnić. Na szczęście kawałek liścieni był już na zewnątrz, a reszta oderwała się razem z nasionem podczas próby ratowania owych liścieni (z których i tak już by nic nie było, jak się okazało, po rozpołowieniu nasiona). Dobra nowina jest taka, że stożek wzrostu przeżył i na czubku łodygi pokazują się nowe liście. Siewka ma dość trudny okres czasu na wzrost - jest już praktycznie Zima, lecz robię, co mogę, aby zapewnić jej odpowiednie warunki.

piątek, 27 listopada 2009
Minneola - odmiana Tangelo.
Minneola (nazywana też Honeybell) jest krzyżówką grapefruita Duncan i mandarynki Dancy. Jest wielkości dużej pomarańczy, bardzo soczysta. Na około 10 owoców, które kupiłam, wystąpiły 2 nasiona, tylko jedno wykiełkowało. Minneola jest dość odporna na zimno, lecz nie powinna być wystawiana na mróz. Gdy ma wystarczająco dużo miejsca na rozwój, rozrasta się do rozmiarów sporego drzewa. Wymaga zapylania krzyżowego. Grapefruit Duncan kwitnie po raz pierwszy po maksymalnie 6 latach w optymalnych warunkach, a mandarynki przeważnie po 4-5 latach (także w optymalnych warunkach), więc po Minneoli należy spodziewać się zbliżonych cech.

Tagi: cytrusy
20:37, tropicjungle , cytrusy
Link Komentarze (9) »
Kumkwaty wielobarwne - rozwój.
Z pięciu wielobarwnych siewek przeżyły tylko dwie. Reszta uschła z powodu braku chlorofilu. Siewki, które przeżyły, to A i E (jak wcześniej je oznaczyłam). E wypuściła pierwszy zielony liść, A na razie nie rozwija się dalej. Na pierwszym zdjęciu widoczna jest siewka A, na trzecim E.Tagi: cytrusy
19:17, tropicjungle , cytrusy
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie