O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
sobota, 28 lutego 2009
Awokado - rozwój pędów.
Awokado zaczęło rosnąć szybko, co widać po ostatnich zdjęciach. Najwyżej położonej gałązce nadaję kierunek przez regularne obracanie rośliny (chcę, aby owa gałązka rosła pionowo).
Tagi: awokado
12:57, tropicjungle , awokado
Link Dodaj komentarz »
Granat - okres zimowego poczynku.
Miesiąc temu wyniosłam granat na strych, gdzie jest dość chłodno zimą, oświetlenie także jest słabe. Po dwóch tygodniach wystarczyło lekko poruszyć granatem, by opadły mu wszystkie liście (w warunkach pokojowych niestety nie opadłyby z powodu za wysokiej temperatury). Podlewam go średnio raz na tydzień. Pod koniec marca wniosę go z powrotem do pokoju, aby zakończyć okres spoczynku, który jest niezbędny, jeśli liczy się na w miarę szybkie owocowanie.
Tagi: Granat
12:52, tropicjungle , granat
Link Komentarze (3) »
niedziela, 22 lutego 2009
Awokado - postępy.
Awokado znowu musiało zostać pozbawione wszystkich liści, ponieważ zaatakował je jakiś szkodnik. Nie mogłam na bierząco obserwować roślin, bo musiałam wyjechać, więc z jedynej gałązki zostało tyle, ile widać na zdjęciu, lecz od gałązki tej odbiły już 3 następne, co w efekcie może nawet przydać się przy kształtowaniu bonsai. Urósł także zalążek przyszłego pędu na 'pniu' głównym. Muszę dodać, iż moje awokado jest bardzo silną rośliną. Pozytywnie reaguje na mocne cięcia, pozbawianie wszystkich liści, a także na całkowite zalanie ziemi zalecanym roztworem Diazolu 500 EW (środek na szkodniki). Jeszcze nigdy nie miałam prolemu z usychaniem lub opadaniem liści, które odrastały bardzo szybko, jedynie podatność na szkodniki jest dość spora.
Tagi: awokado
19:39, tropicjungle , awokado
Link Komentarze (3) »
piątek, 20 lutego 2009
Siewka pitaji.
Tydzień po posadzeniu nasion pojawił się jeden kiełek. Dziś pitaja ma już 35 mm. Wyciągnęła się nadmiernie z powodu słabego światła.
Tagi: pitaja
12:11, tropicjungle , pitaja
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie