O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
niedziela, 31 stycznia 2010
Migdałowiec - postępy i komplikacje.
Migdałowiec urósł znacznie, lecz niekoniecznie tak, jakbym tego chciała. Po pierwsze bardzo się wyciągnął (ma w tej chwili 28 cm), chociaż stał na wschodnim parapecie, po drugie pojawiła się 'łódkowatość' liści (liście wyginają się na kształt łódki, jak widać na zdjęciu), bez żadnych objawów żerowania szkodników, bez usychania, wybarwiania się - w takim wypadku pozostaje wniosek o za małej ilości światła w stosunku do prędkości z jaką chciałby się rozwijać mój mały migdał. Ewentualnie mogło mu przeszkadzać zimne powietrze ciągnące od wschodniego okna, lecz najbardziej popularne odmiany migdałowca powinny znieść teoretycznie do -12°C. Obcięłam go więc na razie o 1/4 i przestawiłam na południowy parapet - jeszcze bardziej nasłoneczniony. Dodatkowo nałożyłam na niego folię opartą na prowizorycznej konstrukcji długiego patyka z 'daszkiem'. W tej chwili czekam na efekty i już pojawiają się dwa maleńkie rozgałęzienia najbliżej miejsca cięcia.
Tagi: migdał
18:55, tropicjungle , migdałowiec
Link Komentarze (7) »
Cytryny dwuzarodkowe i Minneola.
Cytryny rosnące razem w jednej doniczce wyrosły z jednego nasiona dwuzarodkowego. Mają już około roku i zdecydowanie wymagają przesadzenia. Większa ma 26 cm, mniejsza 19 c. Mały cytrus to Tangelo Minneola. Ma 7 cm wysokości. Cytryny stoją na parapecie nad kaloryferem, gdy jest on zbyt mocno nagrzany, końcówki dolnych liści lekko żółkną i przysychają, lecz dzieje się to bardzo powoli.
18:07, tropicjungle , cytrusy
Link Komentarze (4) »
sobota, 30 stycznia 2010
Figi - nowe liście.
Parę fig wyrosło już na wysokość 5 cm, większość z nich ma już po kilka nowych liści. Figi ciągle są bardzo delikatne i cieńkie. Dwa wbite w ziemię po przeciwległych stronach doniczki patyki służą do utrzymania foliowego woreczka nałożonego na doniczkę.
Tagi: figa
12:21, tropicjungle , figa pospolita
Link Komentarze (3) »
Passiflora edulis - odmiana flavicarpa.
Niedawno zakupiłam żółtą odmianę Marakui jadalnej. >>Tutaj<< można zobaczyć, jak wygląda w pełni dojrzały owoc cały i w przekroju. Owoce, które były dostępne w sklepie były prawie całe zielone. Niestety podczas oczekiwań na zmianę koloru mojego owocu na żółty, skórka zaczęła się psuć, więc zjadłam go i wydobyłam trochę nasion. Owoc w środku wygląda tak samo, jak owoce purpurowe, jedynie nasiona mają brązowy kolor, a nie czarny, choć nie mogę być pewna, czy nie było to spowodowane niedojrzałością owocu. Poniżej zdjęcie mojego owocu. Miał około 10 cm średnicy (owoce te są znacznie większe od odmiany purpurowej). 8 nasion zasadziłam metodą hydroponiki, zobaczymy co z tego będzie...
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie