O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
poniedziałek, 26 stycznia 2009
Liczi - postępy.
Liczi od ostatniego razu, gdy umieszczałam jego zdjęcia, uformowało się trochę ładniej i to jest właściwie cały jego postęp. Oprócz tego końcówki liści trochę bardziej uschły, lecz owe usychanie postępuje bardzo wolno, a oprócz tego nic niepokojącego się nie dzieje, więc wnioskuję, że jest to efekt nieprzystosowania liczi do tutejszego okresu zimowego, czyli bardzo małej ilości światła, niskich temperatur na przemian z wysokimi i suchym powietrzem, wynikającym z ogrzewania centralnego. Liczi ma już rok i mierzy teraz 30 cm.
Tagi: liczi
13:49, tropicjungle , liczi
Link Komentarze (1) »
Nowe cytrusy.
Mandarynki: 2 nasiona, które posadziłam w doniczce z zamówioną owocującą mandarynką po przejściach (opadły jej wszystkie zalążki owoców, kwiaty i liście, a wszystkie górne partie gałązek sczerniały i trzeba było je obciąć) wykiełkowały niedawno. Jedno z nich było wielozarodkowe (na zdjęciu widać tylko dwie sadzonki w grupie, ale trzecia kryje się za jedną z nich).


Grejpfrut i cytryna: wykiełkowało jedno nasiono z każdego rodzaju, ale cytryna jest wielozarodkowa, dlatego po prawej stronie zdjęcia widać dwie sadzonki obok siebie. Kiełki wyrosły z jednego z nasion wielozarodkowych, których zdjęcia zamieściłam tutaj.
Tagi: cytrusy
13:07, tropicjungle , cytrusy
Link Komentarze (2) »
Kiełek lotosu.
Jego rozwój zatrzymał się już parę tygodni temu, więc nie wiem, czy lada chwila nie zmarnieje, tym bardziej, że bielmo zaczyna brązowieć. Jeśli taki sam eksperyment przeprowadzę latem, zapewne jego powodzenie będzie bardziej prawdopodobne.
piątek, 16 stycznia 2009
Owoc kaktusa pitaji.
Znany jako dragonfruit (smoczy owoc). Wkrótce zagości w mojej kolekcji. Zdjęcia niestety słabej jakości (robione telefonem), ponieważ owoc i tak był już przejrzały, a dodatkowe kilka dni czekania na dostęp do normalnego aparatu spowodowałyby, że pitaja zaczęłaby gnić. Owoc był długości mniej więcej 15 cm.

22:00, tropicjungle , pitaja
Link Komentarze (5) »
 
1 , 2
Zakładki:
Owoce z bloga
Przydatne akcesoria
Uprawa i sadzenie
Informacje pomocne
Linki
Nasiona
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie