O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Ukorzeniona oliwka - zmiany.
Jakiś czas temu ukorzeniłam oliwkę z bardzo małej gałązki. Słabo rosła przez długi czas, bardzo długo się ukorzeniała. W tym roku wypuściła nową gałązkę z boku, a część nad nią uschła. Na razie wygląda dobrze, jakby miała w końcu zacząć porządnie rosnąć. Jest w tej chwili dość długa, lecz nie przycinam jej na razie, by jej nie osłabiać, liczę na to, że sama się rozkrzewi mając dużo słońca. Musiałam przymocować ją do drewnianej podpórki, bo inaczej rosłaby w poziomie.
Powiększone pączki liściowe zwiastują rozkrzewianie się.

czwartek, 03 maja 2012, tropicjungle
Tagi: olea oliwka
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: gucio776, *.gvt.pl
2012/05/03 21:35:04
Cześć, mam pare pytań do ciebie.
Mogłabyś mi napisać z jakich roślin tropikalnych uzyskałaś owoce? chciałbym wiedzieć jakie są najprostrze w uprawie.
Czy są jakieś rośliny egzotyczne, które dają owoce już w pierwszym roku?
-
Gość: Monika, *.opera-mini.net
2012/05/04 09:57:44
Marto, gdzie udalo Ci sie zerwac te zaszczepki i nasiona oliwki ? W Polsce, czy za granica ? Kibicuje Twojej oliwce, niech rosnie duza :) Moj granat wypuscil paczki lisciowe :)
-
2012/05/06 12:25:53
W NATURZE dość szybko owocują papaja (1-2 lata), passiflory (1-3 lata), tamarillo (ok. 2 lata), gratat (ok. 2 lata), cherymoja (2-4 lata), kawa (ok. 3 lata), figa (3-4 lata), kaki (3-5 lat). W warunkach domowych niestety czas ten się wydłuża, choć można próbować dokładać wszelkich starań aby się nie wydłużał... Wszystko zależy od tego jak bardzo warunki są zbliżone do naturalnych - niestety domowym warunkom bardzo daleko do naturalnych.
Z moich roślin hodowanych w domu kwitną na razie jedynie szczepione cytrusy i kilka kaktusów. ;) Z wyżej wymienionych najłatwiejsze do uprawy domowej są passiflory, figi, granat...

Gałązkę oliwki urwałam gdzieś za granicą, ususzone owoce z nasionami też - lecz z tych nasion nic nie wyrosło, więc cała nadzieja w ukorzenionej gałązce. ;)
No to brawo dla granacika, że w końcu się ruszył. :)
-
Gość: paula, 109.53.109.*
2014/11/21 22:40:45
galazke oliwki tez probowalam, i nic, wiec znowu sproboje wiosna,
jak znajde doniczke...
gratuluje ukorzenienia!
-
2018/09/24 12:02:18
Moja oliwka uschła niestety .. może za mało światła. Obok posadzona figa wyrosła do wys ok 1,5 metra. Chyba figowiec łatwiej się przyjmuje
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie