O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Opuncja figowa (Opuntia ficus indica).
Witam ponownie na blogu, którego chwilowo będę prowadzić bardziej w formie foto-bloga ze względu na ograniczoną ilość czasu. Pozdrawiam wszystkich, którzy liczyli na nowe wpisy. ;)

Owoce tej opuncji udało mi się ostatnio kupić dość przypadkowo. Na zdjęciach dla porównania wielkości jest kartka w kratkę. Niżej widoczny jest jeden, inny owoc opuncji, którego zdjęcia zrobiłam już dawno. Nie jestem pewna, czy to ta sama odmiana, ponieważ jest dużo mniejszy. Z niej wykiełkowała siewka na ostatnim zdjęciu. W tej chwili jest ona już dużo większa, lecz z powodu wyjazdu nie mogę jej na razie sfotografować.
sobota, 29 października 2011, tropicjungle
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/05/05 19:16:55
I co z ta opuncją się dzieje dalej? rośnie? taka właśnie mi się marzy.
-
2012/05/06 11:57:19
Rośnie, muszę wstawić jej zdjęcie. ;]
-
Gość: Gosia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/01/27 21:32:41
Witam. też posadziłam opuncję z nasionek, wyrosło mi kilkanaście małych roślinek, ale prawie wszystkie zwiędły. Czy powinnam podsypać ziemią tak, by wystawały tylko same listki? moje roślinki mają bardzo długie łodyżki, przez co się przechylają. podlewać je obficie czy skąpo?
Pozdrawiam
-
Gość: Jaro - zimowanie palm, *.dynamic.mm.pl
2015/03/12 14:08:18
Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale niektóre opuncje możemy w naszym klimacie uprawiać całym rokiem na powietrzu. Świetnie zimują i praktycznie nie wymagają żadnych zabiegów z naszej strony. Wystarczy im jak najbardziej nasłonecznione stanowisko i w miarę przepuszczalne podłoże :)
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie