O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Archidendron pauciflorum (jiringa, jenklong, jering) - nasiona.
Jest to pochodzące z Azji drzewo z rodziny bobowatych. W zeszłe wakacje udało mi się kupić nasiona tej niespotykanej u nas rośliny. Nasiona były duże, owalne, lekko spłaszczone w grubych skorupkach, które same pękły po dwóch dniach w ciepłym pokoju. Wtedy można było wyjąć nasiona ze środka i posadzić w ziemi. Kupiłam je jako produkt spożywczy w azjatyckim markecie i zdziwiło mnie to, iż potem przeczytałam, że nasiona te są lekko toksyczne - mogą wywoływać różne dolegliwości po spożyciu. W sklepie spotkałam się z nazwą luk-nieng lub luk neang. Roślina ta lubi wilgotne, gorące, tropikalne środowisko. Na początku zapewniłam nasionom mieszankę brązowego torfu z piaskiem kwarcowym (czasem można kupić taką mieszankę, jako ziemię dla kaktusów), dużą wilgotność i ciepło. Nasiona płasko położone na ziemi, lekko przysypane z boków bardzo szybko zaczęły puszczać korzenie, jednak zanim pojawiła się część nadziemna minęło trochę czasu, około 1 miesiąc. Potem wzrost następował bardzo szybko. Trzy sadzonki mają się dobrze, gdy tylko zrobię im zdjęcia, umieszczę je na blogu.czwartek, 24 marca 2011, tropicjungle
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Macko12344, 83.2.225.*
2011/03/24 19:03:02
Gdzie można takie kupić ??
-
2011/03/24 19:19:20
Ja kupiłam w Holandii latem, w Polsce wątpię, że gdzieś będą, chyba że znajdziesz jakiś azjatycki market.
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie