O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Dłuższa wakacyjna nieobcność.
Chyba już miesiąc nie dodawałam nowych wpisów, a to z powodu ciągłych wyjazdów, raczej dłuższych i częstego braku internetu, a także czasu na nowe wpisy. Tak się złożyło, że wakacje to dla mnie najbardziej zajęta pora roku i rzadko jestem w domu w tym czasie, a opiekę nad roślinami najczęściej powierzam bliskim. Pojawiło się sporo nowych komentarzy, a na wszystkie chciałabym odpisać, lecz nie wiem czy znajdę dość czasu, ale postaram się. Wybaczcie czasową niedyspozycję, za parę tygodni lub nawet szybciej blog powinien powrócić do życia. Pozdrawiam i życzę miłej końcówki lata. ;)
poniedziałek, 30 sierpnia 2010, tropicjungle
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Nolia, *.olsztyn.vectranet.pl
2010/09/01 11:43:21
W takim razie już nie mogę się doczekać twojego powrotu ;]
-
Gość: sabik86, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/09/06 22:03:27
witam, widzę, że znasz się na roślinach egzotycznych więc mam pytanko: posiadam kilka roślinek liczi, kiwi i mandarynki i chciałam się dowiedzieć czy mogę je wszystkie posadzić w ziemi do cytrusów? bo sam torf mogę kupić tylko w workach minimum 10 litrów, jednak to zdecydowanie za dużo.
-
2010/09/09 19:16:28
Nie trzeba kupować samego torfu, można kupić substrat torfowy w mniejszych opakowaniach lub jakąś inną mieszankę torfową, której odczyn powinien mieścić się w okolicach 5-6 pH. Ziemia do cytrusów nada się do wszystkich roślin, pod warunkiem, że rozcieńczymy ją jakimś żwirkiem/średnio grubym piaskiem i perlitem i/lub drobnym keramzytem. Dla kiwi te dodatki mogą stanowić nawet 1/3 mieszanki, dla liczi trochę mniej, około 1/4. Dla mandarynek także można dodać piasek, perlit i keramzyt, z tym, że piasku jeszcze mniej niż w pozostałych przypadkach.

Nolia, ja także nie mogę doczekać się powrotu do domu i moich roślin. ;)
-
Gość: sabik86, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/09/15 22:35:08
mam jeszcze jedno pytanie: moja mama przez pomyłkę bądź też z braku innej opcji kupiła ziemię do palmy, juki i draceny, czy ta ziemia też będzie odpowiednia do cytrusów?
-
Gość: olibabka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/09/30 14:15:54
Witam, przejrzałam cały blog w poszukiwaniu próby kiełkowania miłorzębu z owocu/nasienia. Czy kiedykolwiek podejmowałaś taką próbę? Mam jeden taki owoc - pamiątka z podróży i pozostałby dłużej pamiątką - gdyby wykiełkował:), pozdrawiam
-
2010/10/01 18:59:30
Ziemia do palm jest trochę za uboga dla cytrusów, powinna zostać najpierw wzbogacona o ziemię kompostową i ziemię ciężką, gliniastą, a także o perlit i/lub keramzyt...

Z miłorzębem nie próbowałam, dopiero ostatnio wpadłam na ten pomysł, ale na razie nie mam czasu na szukanie nasion. Radzę nie czekać za długo z zasadzeniem nasiona, bo może wyschnąć, stracić zdolność kiełkowania, a wtedy już nic nie pomoże... ;) Podobno kiełkują dobrze w mokrym piasku lub w piasku z torfem.
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie