O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Kiwano w przekroju.
W końcu nadeszły lepsze dni na sadzenie kiwano, wiec rozkroiłam je w celu wyjęcia nasion. Przetrzymało całą zimę w bardzo dobrym stanie, w środku także się nie zepsuło. Przechowywałam je cały czas w temperaturze pokojowej, na półce. Po rozkrojeniu okazało się, że większość nasion jest 'pusta', co oznacza puste osłonki nasion. Na zdjęciach nasiona 'pełne' widoczne są jako ciemniejsze z jasną obwódką wokół (osłonki nasion posiadają w środku zarodek, bielmo i liścienie), są także bardziej obłe. Nasiona jednolitej, jasnej barwy są w istocie płaskimi osłonkami pustymi w środku. Na pierwszym zdjęciu widać to dobrze. Zasadziłam 6 kwietnia do wielodoniczek 12 nasion i ustawiłam w najcieplejszym i najbardziej nasłonecznionym miejscu w domu (na dworze ciągle jest za zimno - chyba że ktoś posiada szklarnię, w której mógłby już sadzić kiwano). Przykryłam kiwano folią. Sam owoc jest według mnie trochę bez smaku, wodnisty. Nie smakuje jak ogórek ani jak banan czy kiwi. Może to być wina długiego przechowywania, sam owoc się nie zepsuł, ale jego walory smakowe mogły się zmienić. Tutaj kiwano w całości.piątek, 09 kwietnia 2010, tropicjungle
Tagi: nasiona kiwano
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: nitroludek, 145.225.60.*
2015/02/05 15:04:14
to kiwano ze zdjecia jest przejzale... nie dziwne ze nie ma smaku
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie