O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Oliwka europejska - powrót do życia.
Oliwkę próbowałam ukorzenić w wakacje. Materiału miałam bardzo mało, bo tylko 3 niewielkie gałązki z kwitnącego już drzewka. Dwie uschły, a trzecia marniała w bardzo powolnym tempie. Gdy po paru miesiącach zostały na niej tylko 2 liście i lekko przyschła z góry, niedelikatnie wyciągnęłam ją z ziemi uszkadzając jeden z dwóch długich korzeni, które jednak wypuściła. Oliwka ukorzeniła się więc, ale jej nadziemna część nie miała się dobrze. Opłukałam ją, pozwoliłam lekko wyschnąć przez parę minut i zanurzyłam podziemną część w ukorzeniaczu do sadzonek półzdrewniałych, otrzepałam z nadmiaru i posadziłam w nowej ziemi. Na doniczkę nałożyłam foliowy woreczek. Gałązka przez całą zimę tylko jeszcze bardziej uschła z góry, odżyła natomiast w tydzień po umieszczeniu jej pod świetlówką. Wygląda na to, że udało się i będzie rosła, a może nawet kwitła niedługo. Wypuściła 2 jasnozielone pączki liściowe, widoczne na zdjęciach. Nie spisujmy więc na straty zbyt wcześnie marnie wyglądających roślin, może brakuje im tylko jednego czynnika, aby w końcu zaczęły się odwdzięczać za opiekę. ;)


sobota, 06 marca 2010, tropicjungle
Tagi: oliwka
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Nolia, *.olsztyn.vectranet.pl
2010/03/07 10:38:06
Mogę się spytać, gdzie udało ci się zdobyć gałązkę oliwki? Może wiesz, czy można dostać gdzieś w Polsce gałązki lub nasiona oliwki?
-
2010/03/07 12:58:42
Gałązkę zdobyłam w Holandii - tam często oliwki w dużych donicach stoją przed restauracjami, hotelami, itp. Miałam także kupione nasiona ze sklepu ogrodniczego (też w Holandii), lecz one były chyba już za stare, ponieważ żadnymi sposobami nie dało się sprawić, żeby wykiełkowały. Ze sklepów internetowych pewnie też można kupić nasiona oliwki, lecz ich świeżość może być różna...
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie