O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Tamarilla - postepy.
Tamarilla rozsadziłam po 3 do osobnych doniczek przed jesienią. Trudno znaleźć im zimą dobre miejsce. Blisko kaloryfera jest za suche powietrze - liście zwijają się i usychają. Koło nieszczelnych okien jest im za zimno - młode liście więdną, nie mogą też stać zbyt blisko siebie, bo gdy jest im za ciasno, liście rosną zniekształcone. Przez te przeprowadzki straciły więcej liści niż powinny, a najmniejsza siewka jest w słabej kondycji. W tej chwili znalazłam im w miarę ciepłe i nie za suche miejsce z dostateczną ilością przestrzeni. Liście w końcu rosną zdrowo, nie usychają, jedynie mają mniejsze rozmiary niż na bardziej nasłonecznionych stanowiskach. Dolne liście naturalnie dla tamarillo odginają się do dołu, następnie żółkną i opadają. Rośliny mają w tej chwili do 28 cm wysokości. Na wiosnę zostaną przycięte.


sobota, 06 lutego 2010, tropicjungle
Tagi: tamarillo

Polecane wpisy

  • Tamarillo zwiększa rozmiary.

    Podczas lata tamarillo sporo urosły, te ze zdjęcia stały całe lato w domu. Mniejsze stały na balkonie i niestety wrześniowe temperatury okazały się dla nich za

  • Tamarillo - rozwój.

    Tamarilla (5 roślin) po przesadzeniu do lepszej, bardziej kwaśnej, torfowej gleby od razu pokazały na co je stać. Trzy rosnące razem mają w tej chwili 40 cm wys

  • Tamarillo po lecie.

    Tamarillo straciło trochę liści z powodu zbyt intensywnego nasłonecznienia latem, lecz w tej chwili ma się już dobrze. Wysokość najwyższej z 6 siewek to 14 cm.

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie