O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Miechunka rozdęta - Physalis alkekengi.
Jest to odmiana miechunki o małych, czerwonych owocach, często uprawiana jako ozdobna lub rosnąca dziko w przydrożnych zaroślach. Charakteryzuje się pojedyncza łodygą, słabo rozgałęzioną - w przeciwieństwie do Miechunki peruwiańskiej. Dorasta do 1 m. Owoce dorastają do średnicy 1 - 1,5 cm. Bardzo szybko się rozrasta. Zimą część nadziemna rośliny obumiera, lecz Wiosną odradza się z podziemnych kłączy. Miałam okazję zebrać parę czerwonych lampionów, które można obejrzeć poniżej. Rosły dziko przy ruchliwej drodze, więc nie skosztuję ich, ale w przyszłym roku zasieję w ogrodzie.

piątek, 04 grudnia 2009, tropicjungle
Tagi: miechunka
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , 195.187.156.*
2010/08/01 20:48:19
ze swojego doswiadczenia wiem ze ta miechunka raz posadzona w ogrodzie pozostaje na zawsze rozrzsta sie jak chwast a jej owoce są naprawde niesmaczne absolutnie nie do porownania z peruwianską.
-
Gość: Mała Kopa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/21 12:48:36
Miechunka rozdęta to roślina trująca. Czy tylko dla zwierząt, czy dla ludzi w większych ilościach też?
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie